Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt oud-ambtenaar van gemeente Bergen voor corruptie

OM vervolgt oud-ambtenaar van gemeente Bergen voor corruptie

HAARLEM (ANP) - Een 52-jarige voormalige ambtenaar van de gemeente Bergen wordt vervolgd voor ambtelijke corruptie. Hij moet zich voor de rechter verantwoorden, kondigt het Openbaar Ministerie woensdag aan.

Het OM verdenkt de man ervan dat hij in 2006 een hypotheek met lage rente heeft afgesloten bij een projectontwikkelaar die hij kende vanuit zijn functie bij de gemeente. Dat ziet het OM als een dienst en een gift, terwijl de ambtenaar had kunnen vermoeden dat de projectontwikkelaar iets van hem terug zou kunnen verlangen.

De projectontwikkelaar die de hypothecaire lening verstrekte wordt verdacht van ambtelijke omkoping. Deze 83-jarige man hoeft vanwege zijn leeftijd en gezondheidstoestand niet voor de rechter te verschijnen. Besloten is zijn zaak af te wikkelen met een zogeheten transactie van 30.000 euro.

Onderzoek

De zaak kwam in 2018 aan het licht, toen de gemeente Bergen een bedrijfsrecherchebureau inschakelde voor een feitenonderzoek. Op 16 april van dat jaar deed een burger mede namens twee andere burgers aangifte bij het OM in Noord-Holland tegen de verdachte wegens ambtelijke corruptie. Ook de gemeente deed officieel aangifte.

Aanvankelijk bestond het vermoeden dat de verdachte ook nog van een andere projectontwikkelaar geld zou hebben gevraagd en aangenomen. Deze laatste verdenking kan volgens justitie niet worden bewezen, dus daar wordt hij niet voor vervolgd. Ook andere vermoedens van fout gedrag van de ex-ambtenaar hebben geen concrete verdenkingen van corruptie opgeleverd, stelt het OM.

Het is nog niet duidelijk wanneer de inhoudelijke behandeling van de zaak is.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

10 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

10 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

11 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

14 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

16 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

17 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

17 uur geleden