OM vervolgt oud-ambtenaar van gemeente Bergen voor corruptie
HAARLEM (ANP) - Een 52-jarige voormalige ambtenaar van de gemeente Bergen wordt vervolgd voor ambtelijke corruptie. Hij moet zich voor de rechter verantwoorden, kondigt het Openbaar Ministerie woensdag aan.
Het OM verdenkt de man ervan dat hij in 2006 een hypotheek met lage rente heeft afgesloten bij een projectontwikkelaar die hij kende vanuit zijn functie bij de gemeente. Dat ziet het OM als een dienst en een gift, terwijl de ambtenaar had kunnen vermoeden dat de projectontwikkelaar iets van hem terug zou kunnen verlangen.
De projectontwikkelaar die de hypothecaire lening verstrekte wordt verdacht van ambtelijke omkoping. Deze 83-jarige man hoeft vanwege zijn leeftijd en gezondheidstoestand niet voor de rechter te verschijnen. Besloten is zijn zaak af te wikkelen met een zogeheten transactie van 30.000 euro.
Onderzoek
De zaak kwam in 2018 aan het licht, toen de gemeente Bergen een bedrijfsrecherchebureau inschakelde voor een feitenonderzoek. Op 16 april van dat jaar deed een burger mede namens twee andere burgers aangifte bij het OM in Noord-Holland tegen de verdachte wegens ambtelijke corruptie. Ook de gemeente deed officieel aangifte.
Aanvankelijk bestond het vermoeden dat de verdachte ook nog van een andere projectontwikkelaar geld zou hebben gevraagd en aangenomen. Deze laatste verdenking kan volgens justitie niet worden bewezen, dus daar wordt hij niet voor vervolgd. Ook andere vermoedens van fout gedrag van de ex-ambtenaar hebben geen concrete verdenkingen van corruptie opgeleverd, stelt het OM.
Het is nog niet duidelijk wanneer de inhoudelijke behandeling van de zaak is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.
3 uur geledenBREDA (ANP) - No Waste Army heeft in drie weken tijd met een landelijke actie 916.000 kilo groenten 'gered' die dreigden te worden verspild. De groenten zijn onder meer naar de Voedselbank en noodhulp gegaan.
3 uur geleden