OM vervolgt agenten om mishandeling bij coronaprotest Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat twee agenten vervolgen die worden verdacht van het niet proportioneel toepassen van geweld tegen demonstranten tijdens een protest tegen de coronamaatregelen van de overheid in maart 2021. De zaak was eerder al aangebracht voor de Haagse rechtbank, maar na aanvullend onderzoek moeten de agenten nu verschijnen voor de rechtbank Midden-Nederland, meldt het OM.
De demonstratie op het Malieveld werd destijds stilgelegd op bevel van de burgemeester van Den Haag. De politie greep in tegen mensen die niet weg wilden gaan.
De vervolgde agenten zijn een hondengeleider en een ME'er. De agent wilde een man aanhouden met inzet van zijn diensthond, waarbij hij ook zijn wapenstok gebruikte. De ME'er gebruikte ook zijn wapenstok tegen de demonstrant die gevallen was en de politiehond bij de oren gegrepen had. De man liep verschillende verwondingen op en moest zich in het ziekenhuis laten behandelen.
Aangifte
De twee waren al gedagvaard voor de rechtbank Den Haag, maar daartegen is door de advocaten van de man bezwaar aangetekend, omdat zij nog onderzoekswensen hadden. In juni 2022 is dat door de rechtbank gegrond verklaard en zijn er getuigenverhoren geweest. De zaak gaat nu verder in de zogeheten blauwe kamer van de rechtbank Midden-Nederland. Die rechtbank in Utrecht is exclusief bevoegd om zaken te behandelen die gaan over geweld dat is gebruikt door opsporingsambtenaren.
Na afloop hebben meerdere demonstranten en ook anderen aangifte gedaan tegen de politie. Het OM vindt dat het gebruikte geweld voor het overgrote deel rechtmatig was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
3 uur geleden