OM vervolgt agenten om mishandeling bij coronaprotest Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat twee agenten vervolgen die worden verdacht van het niet proportioneel toepassen van geweld tegen demonstranten tijdens een protest tegen de coronamaatregelen van de overheid in maart 2021. De zaak was eerder al aangebracht voor de Haagse rechtbank, maar na aanvullend onderzoek moeten de agenten nu verschijnen voor de rechtbank Midden-Nederland, meldt het OM.
De demonstratie op het Malieveld werd destijds stilgelegd op bevel van de burgemeester van Den Haag. De politie greep in tegen mensen die niet weg wilden gaan.
De vervolgde agenten zijn een hondengeleider en een ME'er. De agent wilde een man aanhouden met inzet van zijn diensthond, waarbij hij ook zijn wapenstok gebruikte. De ME'er gebruikte ook zijn wapenstok tegen de demonstrant die gevallen was en de politiehond bij de oren gegrepen had. De man liep verschillende verwondingen op en moest zich in het ziekenhuis laten behandelen.
Aangifte
De twee waren al gedagvaard voor de rechtbank Den Haag, maar daartegen is door de advocaten van de man bezwaar aangetekend, omdat zij nog onderzoekswensen hadden. In juni 2022 is dat door de rechtbank gegrond verklaard en zijn er getuigenverhoren geweest. De zaak gaat nu verder in de zogeheten blauwe kamer van de rechtbank Midden-Nederland. Die rechtbank in Utrecht is exclusief bevoegd om zaken te behandelen die gaan over geweld dat is gebruikt door opsporingsambtenaren.
Na afloop hebben meerdere demonstranten en ook anderen aangifte gedaan tegen de politie. Het OM vindt dat het gebruikte geweld voor het overgrote deel rechtmatig was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De medeoprichter en oud-partijvoorzitter van de SP Hans van Hooft is overleden, meldt de partij op haar website. De partij roemt zijn betrokkenheid bij de SP en hoe hij als politicus dichtbij de mensen stond. "Hans wist dat praten over verandering slechts helpt als dat in actie wordt omgezet", schrijft de partij over zijn jaren als wethouder in Nijmegen.
33 seconden geledenCOEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
17 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
17 uur geleden