OM vervolgt agenten om mishandeling bij coronaprotest Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat twee agenten vervolgen die worden verdacht van het niet proportioneel toepassen van geweld tegen demonstranten tijdens een protest tegen de coronamaatregelen van de overheid in maart 2021. De zaak was eerder al aangebracht voor de Haagse rechtbank, maar na aanvullend onderzoek moeten de agenten nu verschijnen voor de rechtbank Midden-Nederland, meldt het OM.
De demonstratie op het Malieveld werd destijds stilgelegd op bevel van de burgemeester van Den Haag. De politie greep in tegen mensen die niet weg wilden gaan.
De vervolgde agenten zijn een hondengeleider en een ME'er. De agent wilde een man aanhouden met inzet van zijn diensthond, waarbij hij ook zijn wapenstok gebruikte. De ME'er gebruikte ook zijn wapenstok tegen de demonstrant die gevallen was en de politiehond bij de oren gegrepen had. De man liep verschillende verwondingen op en moest zich in het ziekenhuis laten behandelen.
Aangifte
De twee waren al gedagvaard voor de rechtbank Den Haag, maar daartegen is door de advocaten van de man bezwaar aangetekend, omdat zij nog onderzoekswensen hadden. In juni 2022 is dat door de rechtbank gegrond verklaard en zijn er getuigenverhoren geweest. De zaak gaat nu verder in de zogeheten blauwe kamer van de rechtbank Midden-Nederland. Die rechtbank in Utrecht is exclusief bevoegd om zaken te behandelen die gaan over geweld dat is gebruikt door opsporingsambtenaren.
Na afloop hebben meerdere demonstranten en ook anderen aangifte gedaan tegen de politie. Het OM vindt dat het gebruikte geweld voor het overgrote deel rechtmatig was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
5 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
8 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
18 uur geleden