Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt agenten om mishandeling bij coronaprotest Malieveld

OM vervolgt agenten om mishandeling bij coronaprotest Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat twee agenten vervolgen die worden verdacht van het niet proportioneel toepassen van geweld tegen demonstranten tijdens een protest tegen de coronamaatregelen van de overheid in maart 2021. De zaak was eerder al aangebracht voor de Haagse rechtbank, maar na aanvullend onderzoek moeten de agenten nu verschijnen voor de rechtbank Midden-Nederland, meldt het OM.

De demonstratie op het Malieveld werd destijds stilgelegd op bevel van de burgemeester van Den Haag. De politie greep in tegen mensen die niet weg wilden gaan.

De vervolgde agenten zijn een hondengeleider en een ME'er. De agent wilde een man aanhouden met inzet van zijn diensthond, waarbij hij ook zijn wapenstok gebruikte. De ME'er gebruikte ook zijn wapenstok tegen de demonstrant die gevallen was en de politiehond bij de oren gegrepen had. De man liep verschillende verwondingen op en moest zich in het ziekenhuis laten behandelen.

Aangifte

De twee waren al gedagvaard voor de rechtbank Den Haag, maar daartegen is door de advocaten van de man bezwaar aangetekend, omdat zij nog onderzoekswensen hadden. In juni 2022 is dat door de rechtbank gegrond verklaard en zijn er getuigenverhoren geweest. De zaak gaat nu verder in de zogeheten blauwe kamer van de rechtbank Midden-Nederland. Die rechtbank in Utrecht is exclusief bevoegd om zaken te behandelen die gaan over geweld dat is gebruikt door opsporingsambtenaren.

Na afloop hebben meerdere demonstranten en ook anderen aangifte gedaan tegen de politie. Het OM vindt dat het gebruikte geweld voor het overgrote deel rechtmatig was.

Meer uit Binnenland

Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

2 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

3 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

8 uur geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

20 uur geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

23 uur geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

1 dag geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

1 dag geleden