Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt activisten XR voor schade bij ING Nijmegen

OM vervolgt activisten XR voor schade bij ING Nijmegen

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven activisten van Extinction Rebellion voor een aantal strafbare feiten die zouden zijn gepleegd tijdens klimaatacties in Nijmegen in 2022 en 2023. Het gaat daarbij onder meer om het beschadigen van een gietvloer van de ING bank in Nijmegen. De zeven staan op 8 april terecht voor de politierechter in Arnhem.

Volgens justitie waren de zeven activisten allen betrokken bij een actie op 22 april 2023 bij de ING bank in Nijmegen. In wisselende samenstelling waren ze, aldus het OM, betrokken bij acties bij de ING bank in Nijmegen op 9 juli en 29 oktober 2022 en op 29 juli en 18 augustus 2023. Ook hierbij werd telkens schade veroorzaakt, aldus het OM.

Aanleiding voor de acties tegen ING is het beleid van de bank, die volgens de actiegroep op grote schaal de fossiele industrie blijft financieren.

Meer uit Binnenland

Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

17 minuten geleden
Staatssecretaris bijna klaar met uitwerking vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer en Milieu, VVD) legt de laatste hand aan de uitwerking van het vuurwerkverbod, zodat dit de komende jaarwisseling ingaat. Dat bevestigt zijn woordvoerder desgevraagd, nadat staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) dit terloops noemde tijdens het wekelijkse vragenuur.

36 minuten geleden
Staatssecretaris en Kamerleden vol afschuw over jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden en staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) zijn vol afschuw over de ongeregeldheden in het land tijdens de jaarwisseling, bleek dinsdagmiddag bij het wekelijkse vragenuur. Hulpverleners werden "geconfronteerd door sneue, zielige, kleine - voornamelijk - mannetjes", stelde Rutte.

1 uur geleden
Van Weel: onderzoeken mogelijkheden weren omstreden prediker

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Utrecht, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) onderzoeken mogelijkheden om de omstreden islamitische prediker Mohamed Baajour uit Nederland te weren. Op 20 januari spreekt de Amerikaan in een Utrechtse moskee.

1 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

1 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

1 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

2 uur geleden