Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt 57 mannen voor rellen FC Utrecht - Go Ahead Eagles

OM vervolgt 57 mannen voor rellen FC Utrecht - Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt 57 mannen voor de ongeregeldheden en rellen rondom de voetbalwedstrijd FC Utrecht - Go Ahead Eagles op 26 mei 2024. De politie probeerde te voorkomen dat hooligans elkaar na de wedstrijd opzochten, maar werd daarbij geconfronteerd met fors geweld door aanhangers van FC Utrecht.

De ME werd aangevallen met stenen, putdeksels en fietsen. Omstanders en politiemensen raakten gewond. Met behulp van camerabeelden en opsporingsprogramma's is een groot deel van de verdachten opgespoord.

Van de 57 verdachten moeten 28 zich voor de rechtbank Midden-Nederland verantwoorden voor openlijk geweld, zware mishandeling of bedreiging. Dit gebeurt tijdens zittingsdagen op 4, 6 en 13 december, kondigt het OM maandag aan. Twee zittingen betreft minderjarige verdachten, deze zaken zullen achter gesloten deuren worden behandeld. Een derde minderjarige verdachte staat in 2025 terecht.

Er worden 24 verdachten opgeroepen voor een OM-hoorzitting in februari. Dit is een besloten zitting waarbij geen rechter aanwezig is. De officier van justitie kan daar zelf een straf opleggen. Van de 57 verdachten zijn vier verdachten supporters van Go Ahead Eagles. Zij worden vervolgd voor strafbare gedragingen voorafgaand aan de rellen, zoals het gooien van vuurwerk richting FC Utrecht-supporters. Deze strafzaken worden op een ander moment afgedaan.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen willen maatregelen tegen commerciële privéklinieken

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).

1 uur geleden
Giro555-geld heeft 15 miljoen mensen in Turkije en Syrië bereikt

DEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.

1 uur geleden
Sint-Maarten vraagt Nederland financiële steun voor politiebureau

PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.

5 uur geleden
Officieel warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline

HOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.

5 uur geleden
Onderzoek: omwonenden geitenstal krijgen vaker longontsteking

DEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.

6 uur geleden
Van Zanen over Tarwekamp: maatwerk, besluiten en tijd nodig

DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.

9 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel om drone

VOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.

10 uur geleden