Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt 57 mannen voor rellen FC Utrecht - Go Ahead Eagles

OM vervolgt 57 mannen voor rellen FC Utrecht - Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt 57 mannen voor de ongeregeldheden en rellen rondom de voetbalwedstrijd FC Utrecht - Go Ahead Eagles op 26 mei 2024. De politie probeerde te voorkomen dat hooligans elkaar na de wedstrijd opzochten, maar werd daarbij geconfronteerd met fors geweld door aanhangers van FC Utrecht.

De ME werd aangevallen met stenen, putdeksels en fietsen. Omstanders en politiemensen raakten gewond. Met behulp van camerabeelden en opsporingsprogramma's is een groot deel van de verdachten opgespoord.

Van de 57 verdachten moeten 28 zich voor de rechtbank Midden-Nederland verantwoorden voor openlijk geweld, zware mishandeling of bedreiging. Dit gebeurt tijdens zittingsdagen op 4, 6 en 13 december, kondigt het OM maandag aan. Twee zittingen betreft minderjarige verdachten, deze zaken zullen achter gesloten deuren worden behandeld. Een derde minderjarige verdachte staat in 2025 terecht.

Er worden 24 verdachten opgeroepen voor een OM-hoorzitting in februari. Dit is een besloten zitting waarbij geen rechter aanwezig is. De officier van justitie kan daar zelf een straf opleggen. Van de 57 verdachten zijn vier verdachten supporters van Go Ahead Eagles. Zij worden vervolgd voor strafbare gedragingen voorafgaand aan de rellen, zoals het gooien van vuurwerk richting FC Utrecht-supporters. Deze strafzaken worden op een ander moment afgedaan.

Meer uit Binnenland

Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

1 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

2 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

2 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

4 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

5 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

6 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

10 uur geleden