Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt 57 mannen voor rellen FC Utrecht - Go Ahead Eagles

OM vervolgt 57 mannen voor rellen FC Utrecht - Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt 57 mannen voor de ongeregeldheden en rellen rondom de voetbalwedstrijd FC Utrecht - Go Ahead Eagles op 26 mei 2024. De politie probeerde te voorkomen dat hooligans elkaar na de wedstrijd opzochten, maar werd daarbij geconfronteerd met fors geweld door aanhangers van FC Utrecht.

De ME werd aangevallen met stenen, putdeksels en fietsen. Omstanders en politiemensen raakten gewond. Met behulp van camerabeelden en opsporingsprogramma's is een groot deel van de verdachten opgespoord.

Van de 57 verdachten moeten 28 zich voor de rechtbank Midden-Nederland verantwoorden voor openlijk geweld, zware mishandeling of bedreiging. Dit gebeurt tijdens zittingsdagen op 4, 6 en 13 december, kondigt het OM maandag aan. Twee zittingen betreft minderjarige verdachten, deze zaken zullen achter gesloten deuren worden behandeld. Een derde minderjarige verdachte staat in 2025 terecht.

Er worden 24 verdachten opgeroepen voor een OM-hoorzitting in februari. Dit is een besloten zitting waarbij geen rechter aanwezig is. De officier van justitie kan daar zelf een straf opleggen. Van de 57 verdachten zijn vier verdachten supporters van Go Ahead Eagles. Zij worden vervolgd voor strafbare gedragingen voorafgaand aan de rellen, zoals het gooien van vuurwerk richting FC Utrecht-supporters. Deze strafzaken worden op een ander moment afgedaan.

Meer uit Binnenland

Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

29 minuten geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

1 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

1 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

2 uur geleden
Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

3 uur geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

3 uur geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

4 uur geleden