OM verdenkt verdachte moord Esmee van eerdere ontucht met meisje
LEIDEN (ANP) - De ontucht van de 32-jarige verdachte die vastzit voor de dood van de 14-jarige Esmee uit Hazerswoude-Rijndijk vond volgens het Openbaar Ministerie plaats in het jaar voor haar dood. De verdachte uit Leiden en het slachtoffer kenden elkaar ongeveer een jaar. Het OM zegt uit te zoeken of er mogelijk sprake was van een relatie tussen de twee.
Het voorarrest van de man is donderdag met negentig dagen verlengd. De eerste pro-formazitting in de zaak is over ongeveer drie maanden, meldt het OM. De man wordt verdacht van moord of doodslag en van ontucht.
De politie zegt dat het nog niet bekend is wat er gebeurde tussen de verdwijning van Esmee op 30 december om 16.00 uur en het moment dat ze gevonden werd aan de Melchior Treublaan in Leiden in de ochtend van 31 december.
Het OM roept mensen op om geen dreigberichten te sturen naar een persoon die wordt genoemd als verdachte in de zaak of naar mensen uit diens omgeving. "Het Openbaar Ministerie merkt op dat met name in deze reacties soms de grens van het betamelijke of zelfs het strafrechtelijke wordt opgezocht." Het OM stelt dat een rechter oordeelt of een verdachte wel of niet schuldig is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
9 uur geleden