OM verdenkt steeds meer bedrijven van overtreden sancties Rusland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt steeds meer bedrijven ervan dat zij de sancties tegen Rusland omzeilen. Een woordvoerster van het Functioneel Parket bevestigt berichtgeving door RTL Nieuws dat er al 45 strafrechtelijke onderzoeken zijn geopend. Eind vorig jaar ging het nog om 27 onderzoeken.
Aangezien de sancties langer voortduren ligt het volgens de zegsvrouw ook in de lijn der verwachting dat meer ondernemingen proberen om de strafmaatregelen te omzeilen. Van de lopende onderzoeken hebben er 29 betrekking op overtredingen van de sancties voor import en export. Bepaalde goederen mogen namelijk niet meer aan Rusland worden geleverd. De rest van de verdenkingen gaat over het overtreden van de financiƫle sancties.
Een van de zaken van het OM is ook al voor de rechter gebracht. Dat ging om Dimitri K., die ervan wordt verdacht onder meer microchips te hebben geleverd aan Rusland in opdracht van Russische bedrijven. "Op grote schaal werd technologie overal ter wereld aangeschaft en via Nederland naar Rusland verstuurd voor technologische en militaire versterking", zei de officier van justitie in december in de rechtbank in Rotterdam. De verdere behandeling van de zaak volgt nog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
3 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
6 uur geleden