Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM verdenkt man van doodschoppen vriendin in Vlijmen

OM verdenkt man van doodschoppen vriendin in Vlijmen

DEN BOSCH (ANP) - De 35-jarige man uit Uden die vastzit voor het doden van een 38-jarige vrouw in Vlijmen zal worden onderzocht door een psycholoog en een psychiater. Het Openbaar Ministerie verdenkt Coen K. ervan zijn partner in juli om het leven te hebben gebracht "door tegen haar hoofd, keel en hals te schoppen en te trappen". Dit zei de officier van justitie woensdag tijdens een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Bosch.

K. kwam tijdens de compacte zitting kort aan het woord. "Ik vind het heel erg wat er is gebeurd, voor de nabestaanden", zei K. Mogelijk was er sprake van een fatale combinatie van medicijngebruik en alcohol, opperde zijn advocaat later in de wandelgangen van de rechtbank.

De politie vond het slachtoffer donderdagavond 17 juli rond 22.30 uur zwaargewond in een woning aan de Parklaan in Vlijmen. Zij overleed later aan haar verwondingen in het ziekenhuis. In het huis was ook een klein kind van het slachtoffer aanwezig. Het kind is opgevangen.

Landelijke bekendheid

De dood van de vrouw in Vlijmen kreeg landelijke bekendheid door protestmarsen tegen femicide die de Dolle Mina's afgelopen zomer overal in het land organiseerden.

Het politieonderzoek duurt naar verwachting nog tot half december. Het uitlezen van haar telefoon neemt nog langer in beslag, want het toestel is stuk. Het pathologisch onderzoek is volgend jaar gereed. De volgende zitting is op 21 januari.

Meer uit Binnenland

Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

3 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

7 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

7 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

7 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

9 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

9 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

9 uur geleden