OM: verdachte zedenzaak Enkhuizen verkrachtte 13-jarige jongen
ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie beschuldigt Enkhuizer Winston A., verdachte in een omvangrijke zedenzaak waarin honderden jongens verleid zouden zijn tot seksuele handelingen voor de camera, ook van het meermalen verkrachten van een 13-jarige jongen. Dat bleek maandag op de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen de 27-jarige A. bij de rechtbank in Alkmaar.
De man ontkent dat er sprake is geweest van enige dwang. Volgens het OM droeg A. bij de verkrachting een bivakmuts.
Justitie verdenkt A. verder van het maken van kinderporno en het bezit ervan. De eerste feiten dateren al van 2016. In 2021 deed een slachtoffer een eerste melding bij de politie. Er was toen te weinig houvast om een verdachte te kunnen identificeren. Pas in maart van dit jaar kwam de zaak in een stroomversnelling. De politie nam gegevensdragers in beslag.
Beeldmateriaal
Onderzoek daarnaar leverde bijna vijfhonderd mapjes met beeldmateriaal en namen op, aldus het OM. De politie is nog bezig met de beoordeling van dat materiaal en met de identificatie van slachtoffers. Niet alle jongens zijn herkenbaar in beeld gebracht. A. zou zijn slachtoffers op Snapchat hebben verleid door zich voor te doen als jong meisje.
Justitie kijkt naar de ernstigste zaken, zegt het OM. Naast de verkrachting verdenkt het OM A. ook nog van twee gevallen van seksueel misbruik.
Tien aangiftes
Momenteel liggen er tien aangiftes. Zes slachtoffers moeten nog worden benaderd. Ook is de politie nog op zoek naar een slachtoffer dat door A. misbruikt zou zijn in een kleedkamer. Over de locaties waar de misdrijven zouden zijn gepleegd, doet het OM geen mededelingen, om de privacy van slachtoffers te beschermen.
Als politie en justitie het onderzoek naar de feiten hebben afgerond, zullen deskundigen de psyche van A. onderzoeken.
Verdachte: neem verantwoordelijkheid
A. betuigde aan het slot van de zitting spijt tegenover zijn "jonge slachtoffers" en zei dat hij openstaat "voor welke hulp dan ook". "Ik geef openheid van zaken en neem verantwoordelijkheid", aldus de verdachte. Hij merkte op dat hij vaak onder invloed van alcohol verkeerde. "Dat ontremde me."
De volgende voorbereidende zitting is op 17 maart.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
7 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
50 minuten geledenDE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
3 uur geleden