OM: verdachte van sextortion perste ook vriendinnen af
BREDA (ANP) - Gianni de W. (24) uit Etten-Leur heeft volgens het Openbaar Ministerie met nepnamen ook negen goede vriendinnen verleid tot het sturen van naaktfoto’s om ze vervolgens daarmee af te persen. Met vijf van de slachtoffers die inmiddels aangifte hebben gedaan en met vier anderen met wie de politie sprak, had de verdachte een vriendschappelijke of affectieve relatie.
"Dit heeft een enorme impact gehad op deze slachtoffers", vertelde de officier van justitie dinsdag in de rechtbank in Breda. "Zo meldde zich een slachtoffer die de verdachte kende van school. Ze werden beiden gepest en namen het voor elkaar op. Ze kregen hierdoor zo’n goede band, dat ze hem als broertje ging zien. Ze spraken regelmatig met elkaar af en ondernamen leuke dingen."
In de vertrouwensband die ze ontwikkelden vertelde de vriendin dat ze naaktfoto’s aan iemand moest sturen, zonder te weten dat De W. hier zelf achter zou zitten. De officier: "U moet zich voorstellen: je vertelt tegen jouw vriend, die je als je broer ziet, dat je wordt lastiggevallen. En dan kom je er nu achter dat hij het waarschijnlijk zelf is die jou heeft afgeperst om seksueel getint beeldmateriaal."
Verhoord
De W. is in maart verhoord door de politie, maar gaf daar volgens de officier niet de beloofde openheid. "Ik wil graag vragen beantwoorden op basis van de waarheid. Als ik nu vragen beantwoord, dan ben ik bang dat de antwoorden achteraf niet kloppen", liet hij de politie weten. De verdediging zegt dat De W. op termijn uitgebreid zal verklaren bij de politie.
Hij is "behoorlijk ontdaan" door de omvang van het onderzoek, aldus zijn advocaat. Hij las een verklaring van De W. voor: "Op dit moment duizelt het mij als ik zie wat er de afgelopen tijd op me af is gekomen", zegt De W. onder meer. In die zaken waarin hij volgens zijn advocaat bekentenissen heeft afgelegd, heeft hij gezegd dat het "nooit had mogen gebeuren" en dat hij aan zichzelf wil werken om herhaling te voorkomen.
Rapport
De W., die een autismespectrumstoornis heeft, is onderzocht door een psycholoog en psychiater. Zij hebben een voorlopig rapport uitgebracht. Het rapport van de gedragsdeskundigen wordt nog aangevuld zodra verdachte meer over de aangiftes tegen hem gaat verklaren. Ook wachten de psycholoog en psychiater op de afronding van het politieonderzoek.
Mogelijk wordt de strafzaak van De W. deels achter gesloten deuren behandeld door een kinderrechter, opperde de officier. Dat komt omdat er mogelijk aangiftes tussen zitten uit de tijd dat De W. nog minderjarig was.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
9 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
11 uur geleden