OM: verdachte van sextortion perste ook vriendinnen af
BREDA (ANP) - Gianni de W. (24) uit Etten-Leur heeft volgens het Openbaar Ministerie met nepnamen ook negen goede vriendinnen verleid tot het sturen van naaktfoto’s om ze vervolgens daarmee af te persen. Met vijf van de slachtoffers die inmiddels aangifte hebben gedaan en met vier anderen met wie de politie sprak, had de verdachte een vriendschappelijke of affectieve relatie.
"Dit heeft een enorme impact gehad op deze slachtoffers", vertelde de officier van justitie dinsdag in de rechtbank in Breda. "Zo meldde zich een slachtoffer die de verdachte kende van school. Ze werden beiden gepest en namen het voor elkaar op. Ze kregen hierdoor zo’n goede band, dat ze hem als broertje ging zien. Ze spraken regelmatig met elkaar af en ondernamen leuke dingen."
In de vertrouwensband die ze ontwikkelden vertelde de vriendin dat ze naaktfoto’s aan iemand moest sturen, zonder te weten dat De W. hier zelf achter zou zitten. De officier: "U moet zich voorstellen: je vertelt tegen jouw vriend, die je als je broer ziet, dat je wordt lastiggevallen. En dan kom je er nu achter dat hij het waarschijnlijk zelf is die jou heeft afgeperst om seksueel getint beeldmateriaal."
Verhoord
De W. is in maart verhoord door de politie, maar gaf daar volgens de officier niet de beloofde openheid. "Ik wil graag vragen beantwoorden op basis van de waarheid. Als ik nu vragen beantwoord, dan ben ik bang dat de antwoorden achteraf niet kloppen", liet hij de politie weten. De verdediging zegt dat De W. op termijn uitgebreid zal verklaren bij de politie.
Hij is "behoorlijk ontdaan" door de omvang van het onderzoek, aldus zijn advocaat. Hij las een verklaring van De W. voor: "Op dit moment duizelt het mij als ik zie wat er de afgelopen tijd op me af is gekomen", zegt De W. onder meer. In die zaken waarin hij volgens zijn advocaat bekentenissen heeft afgelegd, heeft hij gezegd dat het "nooit had mogen gebeuren" en dat hij aan zichzelf wil werken om herhaling te voorkomen.
Rapport
De W., die een autismespectrumstoornis heeft, is onderzocht door een psycholoog en psychiater. Zij hebben een voorlopig rapport uitgebracht. Het rapport van de gedragsdeskundigen wordt nog aangevuld zodra verdachte meer over de aangiftes tegen hem gaat verklaren. Ook wachten de psycholoog en psychiater op de afronding van het politieonderzoek.
Mogelijk wordt de strafzaak van De W. deels achter gesloten deuren behandeld door een kinderrechter, opperde de officier. Dat komt omdat er mogelijk aangiftes tussen zitten uit de tijd dat De W. nog minderjarig was.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
13 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tijdens de Grand Prix 2024 in Zandvoort heeft een uitzendbureau uit Rotterdam zestig vreemdelingen zonder vergunning aan het werk gezet. De mensen kwamen voornamelijk uit Colombia en werkten als afwasser, keukenhulp of op andere plekken in de horeca of catering, meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie woensdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van Nederland dreigt vast te lopen, doordat grote groepen mensen de voordelen mislopen en daardoor het draagvlak afbrokkelt. Met die waarschuwing komt de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan de politiek. De raad zoekt de oplossing in rechtvaardiger beleid. Ook pleit de Rli voor een systeem waarin de overheid mensen de "ware prijs" laat betalen voor vervuilende consumptie en duurzame keuzes juist beloont.
1 uur geleden