OM: verdachte ongeval Oud Gastel reed roekeloos
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 27-jarige man uit Roosendaal die was betrokken bij het zeer ernstige verkeersongeval in Oud Gastel van roekeloos rijden. Justitie meent dat hij schuldig is aan het ongeval. De rechter-commissaris heeft dinsdag bepaald dat de man de komende twee weken blijft vastzitten, meldt het OM.
Door het ongeval kwamen een moeder (39), haar zoon (8) en dochter (10) om het leven. Een andere inzittende, een vrouw van 42, overleed eveneens. Haar 9-jarige dochter raakte gewond. Zij is inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen en weer thuis.
Het ongeluk vond vrijdag in de vroege avond plaats op een kruising aan de Blauwhekken in Oud Gastel. De verdachte reed in een gehuurde Mercedes. Hij kwam op de kruising met zeer hoge snelheid in botsing met de Toyota waarin vijf personen uit het nabijgelegen Bosschenhoofd zaten.
Onderzoek
"Zijn rijstijl heeft geleid tot dit ernstige feit", aldus de officier van justitie dinsdag over de verdachte. "Een feit waarbij vier mensen om het leven zijn gekomen."
Het onderzoek naar de exacte omstandigheden van het ongeluk loopt nog, zegt het OM.
Trend
De gemeente Halderberge, waar Oud Gastel onder valt, gaat met omliggende gemeenten en de politie bekijken wat er tegen de hardrijders te doen valt. "Onze eerste prioriteit ligt nu bij de impact die dit heeft op onze gemeente en met name de inwoners van Bosschenhoofd", aldus burgemeester Bernd Roks dinsdagmiddag.
"De uitspraak van het OM past bij wat ik eerder heb gezegd: het is een trend die we steeds vaker zien dat jonge mannen met gehuurde auto’s keihard door onze gemeente rijden. Onze gemeente moet juist een veilige plek zijn voor onze inwoners en onze kinderen in het bijzonder", aldus Roks.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
10 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
10 uur geleden