OM: verdachte gifmoord Halsteren pleegde zelfmoord
BREDA (ANP) - De Tilburgse Yvon K. (64), die ervan wordt verdacht dat ze haar vriend Chris Grinwis uit Halsteren heeft vermoord door middel van het toedienen van gif, is door zelfdoding om het leven gekomen. Dat melden politie en het Openbaar Ministerie na onderzoek. Woensdag staat de uitspraak gepland van het strafproces waarin een celstraf van negentien jaar tegen haar was geëist.
Het onderzoek naar het plotselinge overlijden van de vrouw begon maandagochtend, toen het lichaam van de verdachte werd gevonden in haar huis in Tilburg. Daar is ook een afscheidsbrief gevonden.
Op basis van de resultaten van het forensisch, tactisch en het toxicologisch onderzoek concluderen politie en justitie dat zelfdoding de officiële doodsoorzaak is. Haar lichaam is dinsdagochtend vrijgegeven.
Nabestaanden
De nabestaanden van Grinwis en K. zijn inmiddels door het OM op de hoogte gebracht van de uitkomst van het onderzoek.
Na een overlijden van een verdachte stopt de vervolging, schrijft het Wetboek van Strafrecht voor. Daarmee komt de strafzaak woensdag ten einde. "Dit is heel onbevredigend, want de rechter zal nu niet meer toekomen aan de vraag of zij bewezen acht dat verdachte haar vriend, Chris Grinwis, vermoord heeft", reageerden de officieren van justitie maandag.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Vorig jaar hebben iets minder patiënten een donororgaan ontvangen dan in 2024. Volgens de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) zijn in 2025 1480 orgaantransplantaties uitgevoerd, een afname van circa 7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Toen waren het er 1588. Ondanks de lichte daling "ziet de NTS een stijgende trend op de lange termijn", stelt de stichting in een toelichting op de jaarcijfers.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
15 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
19 uur geleden