OM: verdachte fatale ruzie Plein Den Haag gebruikte fors geweld
DEN HAAG (ANP) - Een van de mannen die verdacht worden van een fatale mishandeling van een 23-jarige Somaliër op het Plein in Den Haag heeft fors geweld gebruikt tegen de slachtoffers, meent het Openbaar Ministerie. Een aantal getuigen heeft hierover verklaard, zei het OM donderdag tijdens een inleidende zitting. Ook zijn er camerabeelden van het geweld. "Verdachte heeft zich onder invloed, op verschillende momenten, zeer gewelddadig gedragen", volgens de officier van justitie.
In de nacht van 20 op 21 juli vorig jaar kreeg een groep mensen ruzie op de Lange Poten in het centrum van Den Haag. Dat ging verder op het naastgelegen Plein. De Somaliër en de vriend met wie hij in Den Haag was, kregen klappen. De Somaliër overleed later aan ernstig hersenletsel.
De 21-jarige Alparslan C. ontkent dat hij geweld gebruikte tegen het overleden slachtoffer. Geweld dat hij tegen de vriend van de man gebruikt zou hebben was uit zelfverdediging, zei C. "Dit dossier ademt dat cliënt niet het belangrijkste aandeel heeft gehad", meende zijn advocaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
6 uur geleden