OM: verdachte fatale ruzie Plein Den Haag gebruikte fors geweld
DEN HAAG (ANP) - Een van de mannen die verdacht worden van een fatale mishandeling van een 23-jarige Somaliër op het Plein in Den Haag heeft fors geweld gebruikt tegen de slachtoffers, meent het Openbaar Ministerie. Een aantal getuigen heeft hierover verklaard, zei het OM donderdag tijdens een inleidende zitting. Ook zijn er camerabeelden van het geweld. "Verdachte heeft zich onder invloed, op verschillende momenten, zeer gewelddadig gedragen", volgens de officier van justitie.
In de nacht van 20 op 21 juli vorig jaar kreeg een groep mensen ruzie op de Lange Poten in het centrum van Den Haag. Dat ging verder op het naastgelegen Plein. De Somaliër en de vriend met wie hij in Den Haag was, kregen klappen. De Somaliër overleed later aan ernstig hersenletsel.
De 21-jarige Alparslan C. ontkent dat hij geweld gebruikte tegen het overleden slachtoffer. Geweld dat hij tegen de vriend van de man gebruikt zou hebben was uit zelfverdediging, zei C. "Dit dossier ademt dat cliënt niet het belangrijkste aandeel heeft gehad", meende zijn advocaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) heeft in een brief aan de Hebrew University in Jeruzalem het standpunt van een van haar instituten verdedigd dat regels heeft opgesteld voor het werken met Israëlische organisaties. In de brief van december schrijft KNAW-president Marileen Dogterom dat ze "ten stelligste" de bewering verwerpt dat er sprake is van discriminerend beleid.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar traden 225 wethouders terug als gevolg van politieke vertrouwensbreuken, om persoonlijke of om gezondheidsredenen. Sinds het begin van het jaarlijkse wethoudersonderzoek van vakblad Binnenlands Bestuur in 2002 was dat aantal niet zo hoog.
6 minuten geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt code geel voor dichte mist. Het KNMI heeft de mistwaarschuwing afgegeven voor alle provincies behalve Zeeland, Groningen, Drenthe en Flevoland. Ook in het Waddengebied geldt code geel niet.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voor het eerst én voorlopig voor het laatst zitten woensdag twee Nederlanders aan het hoofd van de tafel met de legerchefs van de NAVO-landen. De leiding van het overleg met NAVO-topman Mark Rutte is in handen van diens vertrekkende militaire rechterhand, de Nederlandse admiraal Rob Bauer.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zaakgelastigde van Venezuela wordt op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag ontboden. Minister Caspar Veldkamp wil opheldering over het besluit van het Zuid-Amerikaanse land om het aantal Nederlandse diplomaten daar te beperken tot drie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De woning van een Rotterdamse ambtenaar is de afgelopen maanden vijf keer het doelwit geweest van explosies. Dat schrijft burgemeester Carola Schouten dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. De woning aan de Meidoornstraat in het Oude Noorden is sinds 2 januari op last van de burgemeester gesloten.
10 uur geledenDEN DOLDER (ANP) - Een patiënt van de psychiatrische kliniek Fivoor heeft per brief de inwoners van Den Dolder laten weten dat hij meeleeft met de buurt. Een woordvoerder van de kliniek bevestigt berichtgeving van RTV Utrecht over de brief. Begin januari werd een 76-jarige vrouw op straat neergestoken in het Utrechtse dorp. Een patiënt van Fivoor is opgepakt, hij wordt verdacht van moord of doodslag.
12 uur geleden