Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: veel bewijs betrokkenheid Pool Konrad W. bij moord De Vries

OM: veel bewijs betrokkenheid Pool Konrad W. bij moord De Vries

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie meent dat er volop bewijs is voor de betrokkenheid van de 30-jarige Pool Konrad W. bij de moord op Peter R. de Vries. Zo is onder meer zijn DNA gevonden op het bij de moord gebruikte wapen en in de auto die de twee vermoedelijke uitvoerders hebben gebruikt. Het OM zette de verdenkingen vrijdag, tijdens een inleidende zitting tegen de in totaal zes verdachten in de geruchtmakende moordzaak, uitvoerig uiteen.

In oktober 2021 kwam Konrad W. bij de recherche in beeld. Hij is vermoedelijk eind dat jaar teruggekeerd naar zijn vaderland. De Poolse politie heeft hem op verzoek van Nederland opgespoord en op 26 september vorig jaar aangehouden. Op 12 oktober is hij aan Nederland overgeleverd, vrijdag moest hij voor het eerst tijdens de openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam verschijnen. Volgens het OM is hij medeplichtig aan de moord. W. zou betrokken zijn geweest bij de levering van vuurwapens, een vluchtauto en benzine om deze na de moord in brand te steken. De man wil niet verklaren, hij beroept zich op zijn zwijgrecht.

Peter R. de Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. De twee mannen die de moordaanslag hebben uitgevoerd, Kamil E. (36) en Delano G. (23), werden vrijwel direct na de moordaanslag gepakt. Vorig jaar zomer arresteerde de politie nog eens vier verdachten, van wie er nog drie vastzitten. Onder hen Krystian M. (27), die de moord in opdracht zou hebben geregisseerd.

Zware misdrijven

M. en W. zouden behoren tot een groep Polen die zich schuldig maken aan het plegen van zware misdrijven. M. zat ten tijde van zijn arrestatie vast voor een mislukte moordaanslag in Zeewolde. Ook hij doet er het zwijgen toe. In de rechtszaal gaat hij schuil onder de capuchon van een hoody en een mondkapje.

Vorig jaar eiste het OM al levenslang tegen vermoedelijke uitvoerders E. en G. De rechtbank zag zich op het laatste moment genoodzaakt de uitspraak uit te stellen en het onderzoek naar het tweetal te heropenen, nadat het OM met een nieuwe getuige op de proppen gekomen was. Deze getuige, aangeduid met het nummer 5089, zou een vriend van Krystian M. zijn geweest en tal van brisante uitspraken tijdens verhoren hebben gedaan. Hij is vorige maand uitgebreid aan de tand gevoeld en die verhoren gaan deze maand verder. Zijn verklaringen zouden er onder meer op neerkomen dat Ridouan Taghi als de opdrachtgever van de moord op De Vries moet worden gezien. Taghi heeft deze beschuldiging eerder al via zijn advocaat van de hand gewezen.

Vorig jaar besloot de rechtbank ook de zaken tegen alle verdachten in één proces te behandelen. De volgende zitting is op 24 maart, ook dan zal de zaak nog niet inhoudelijk behandeld worden. De rechtbank hoopt dat die inhoudelijke behandeling eind dit jaar kan plaatsvinden.

Meer uit Binnenland

Opnieuw meer journalisten lastiggevallen tijdens hun werk

DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.

3 minuten geleden
Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

54 minuten geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

2 uur geleden
22-jarige man tegen pijler van viaduct gebotst en overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.

2 uur geleden
Aantal treinstoringen in 2025 opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.

2 uur geleden
Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

7 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

14 uur geleden