OM: uitlevering Saïd R. gaat nog maanden duren
ROTTERDAM (ANP) - Het gaat waarschijnlijk nog maanden duren voor Saïd R., de vermeende rechterhand van Ridouan Taghi, in Nederland is. R. werd eerder deze maand aangehouden in Colombia.
Het uitleveringsverzoek wordt momenteel voorbereid, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten. Als dat verzoek aan Colombia is gedaan, hangt het van de autoriteiten daar af hoe snel het kan gaan. Ook belangrijk is of R. meewerkt aan zijn uitlevering. Als hij dat niet doet, kan het proces veel langer gaan duren. Een woordvoerder van het OM verwacht dat we maanden verder zijn tot de uitlevering rond is.
De 47-jarige R. wordt gezien als de man naast vermeend onderwereldkopstuk Taghi - die nadrukkelijk met achternaam genoemd wil worden. Hij werd eind vorig jaar opgepakt in Dubai. Na zijn arrestatie was hij heel rap in Nederland, dat kwam omdat Dubai hem als ongewenst vreemdeling het land uit had gezet.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
3 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
6 uur geleden