Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM toont hoe Taghi en advocatenneef stiekem communiceerden

OM toont hoe Taghi en advocatenneef stiekem communiceerden

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de strafzaak tegen Youssef T., advocaat en neef van Ridouan Taghi, een beeldpresentatie getoond. Daaruit moet blijken hoe beide mannen "heimelijk" en "op doortrapte wijze" hebben gecommuniceerd in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Taghi zit daar vast. Hij werd vorig jaar talloze malen door zijn neef Youssef bezocht, nadat hij zich als een van de advocaten van Taghi had gemeld.

In de rechtbank in Amsterdam was donderdag een nieuwe tussentijdse zitting in de zaak tegen T., die op 8 oktober vorig jaar in de EBI werd aangehouden, tijdens een bezoek aan Taghi. Beide mannen zijn zonder dat zij het wisten tijdens de bezoeken gefilmd. In de EBI worden de gedetineerde en zijn bezoek gescheiden door een glaswand, ook als het een advocatenbezoek betreft. In het videomateriaal is te zien hoe het tweetal driftig communiceert via geschreven notities die zij elkaar laten lezen en vervolgens doorkrassen. Ook toonde T. volgens het OM op zijn iPad schermafbeeldingen van chats die interessant waren voor Taghi.

De advocaten van T. voelden zich overvallen door de kort vooraf aangekondigde visualisatie van het OM. T. wilde aanvankelijk wel naar de rechtbank komen, maar besloot op het laatste moment weg te blijven, omdat hij volgens zijn advocaten "geen zin heeft in een showproces". De advocaten vroegen en kregen meer tijd van de rechtbank om op de presentatie te reageren, volgende week vrijdagmiddag is er opnieuw een zitting. Mogelijk is T. dan wel in de rechtbank.

Marengo

Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo en zit sinds zijn arrestatie in december 2019 in de EBI. Zijn neef Youssef zou hem tijdens talrijke bezoeken daar hebben geholpen met plannen voor een gewelddadige uitbraak. Daar zouden onder anderen zoons van Ridouan Taghi en vermeend maffia-kopstuk Raffaele Imperiale bij betrokken zijn geweest.

Ook zou T. hebben gefungeerd als 'middle man' om de grootschalige drugshandel van zijn neef gaande te houden en witwaspraktijken voort te zetten. Taghi is in het onderzoek naar zijn advocatenneef door justitie als verdachte aangemerkt, maar hij wordt vooralsnog niet vervolgd. Eerder dit jaar heeft hij geweigerd mee te werken aan een verhoor als verdachte.

T. is inmiddels geen advocaat meer. Hij is op eigen verzoek geschrapt van het tableau. Sinds zijn arrestatie zit hij in de cel. Het verzoek om hem vrij te laten of te schorsen, honoreerde de rechtbank donderdag niet. Volgens de rechtbank zijn de verdenkingen stevig genoeg en gaat het om "een zeer ernstige zaak".

Meer uit Binnenland

Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

1 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

7 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

8 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

9 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

10 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

11 uur geleden