Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM toont hoe Taghi en advocatenneef stiekem communiceerden

OM toont hoe Taghi en advocatenneef stiekem communiceerden

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de strafzaak tegen Youssef T., advocaat en neef van Ridouan Taghi, een beeldpresentatie getoond. Daaruit moet blijken hoe beide mannen "heimelijk" en "op doortrapte wijze" hebben gecommuniceerd in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Taghi zit daar vast. Hij werd vorig jaar talloze malen door zijn neef Youssef bezocht, nadat hij zich als een van de advocaten van Taghi had gemeld.

In de rechtbank in Amsterdam was donderdag een nieuwe tussentijdse zitting in de zaak tegen T., die op 8 oktober vorig jaar in de EBI werd aangehouden, tijdens een bezoek aan Taghi. Beide mannen zijn zonder dat zij het wisten tijdens de bezoeken gefilmd. In de EBI worden de gedetineerde en zijn bezoek gescheiden door een glaswand, ook als het een advocatenbezoek betreft. In het videomateriaal is te zien hoe het tweetal driftig communiceert via geschreven notities die zij elkaar laten lezen en vervolgens doorkrassen. Ook toonde T. volgens het OM op zijn iPad schermafbeeldingen van chats die interessant waren voor Taghi.

De advocaten van T. voelden zich overvallen door de kort vooraf aangekondigde visualisatie van het OM. T. wilde aanvankelijk wel naar de rechtbank komen, maar besloot op het laatste moment weg te blijven, omdat hij volgens zijn advocaten "geen zin heeft in een showproces". De advocaten vroegen en kregen meer tijd van de rechtbank om op de presentatie te reageren, volgende week vrijdagmiddag is er opnieuw een zitting. Mogelijk is T. dan wel in de rechtbank.

Marengo

Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo en zit sinds zijn arrestatie in december 2019 in de EBI. Zijn neef Youssef zou hem tijdens talrijke bezoeken daar hebben geholpen met plannen voor een gewelddadige uitbraak. Daar zouden onder anderen zoons van Ridouan Taghi en vermeend maffia-kopstuk Raffaele Imperiale bij betrokken zijn geweest.

Ook zou T. hebben gefungeerd als 'middle man' om de grootschalige drugshandel van zijn neef gaande te houden en witwaspraktijken voort te zetten. Taghi is in het onderzoek naar zijn advocatenneef door justitie als verdachte aangemerkt, maar hij wordt vooralsnog niet vervolgd. Eerder dit jaar heeft hij geweigerd mee te werken aan een verhoor als verdachte.

T. is inmiddels geen advocaat meer. Hij is op eigen verzoek geschrapt van het tableau. Sinds zijn arrestatie zit hij in de cel. Het verzoek om hem vrij te laten of te schorsen, honoreerde de rechtbank donderdag niet. Volgens de rechtbank zijn de verdenkingen stevig genoeg en gaat het om "een zeer ernstige zaak".

Meer uit Binnenland

Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

2 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

2 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

3 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

7 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

7 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

8 uur geleden
Zitting over vergismoord Zweekhorst achter gesloten deuren

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.

9 uur geleden