Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM teleurgesteld om vrijspraak voor doodslag in Mallorcazaak

OM teleurgesteld om vrijspraak voor doodslag in Mallorcazaak

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie reageert teleurgesteld op de uitspraak van het gerechtshof in Leeuwarden, dat donderdag de hoofdverdachte in de Mallorcazaak vrijsprak van de doodslag op Carlo Heuvelman.

Het OM had een celstraf van tien jaar geëist tegen Sanil B. (22) uit Hilversum voor de doodslag op Heuvelman en twee andere pogingen tot doodslag. Het hof veroordeelde B. tot een celstraf van 32 maanden waarvan drie voorwaardelijk voor openlijk geweld en de twee pogingen tot doodslag.

"Het OM had op een andere uitkomst gehoopt natuurlijk", zegt een woordvoerster in de centrale hal van het gerechtshof in Leeuwarden. "Met name op het punt van de doodslag op Carlo hadden we een andere straf geëist dan opgelegd. Het hof weegt het bewijs heel anders dan wij hebben gedaan, wat voor ons doorslaggevend was."

Het OM stelde vooraf dat het hoger beroep nodig was om vragen te beantwoorden wat er precies was gebeurd op Mallorca, omdat geen van de verdachten zei te weten wie verantwoordelijk is voor de dood van Carlo. "Die vragen zijn in dit hoger beroep onvoldoende beantwoord. Dat is voor alle betrokkenen verdrietig", zegt de woordvoerster.

Het OM heeft twee weken de tijd om cassatie in te stellen bij de Hoge Raad. "We gaan het arrest nauwkeurig bestuderen om te bekijken wat de mogelijkheden zijn en of het wenselijk is om in cassatie te gaan."

Meer uit Binnenland

Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

56 minuten geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

59 minuten geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

4 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

5 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

6 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

6 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden