OM Suriname mag ex-vicepresident Adhin vervolgen
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse procureur-generaal (pg) kan doorgaan met de vervolging van ex-vicepresident Ashwin Adhin. Het parlement heeft hem daar donderdag toestemming voor gegeven. Adhin wordt verdacht van diefstal en vernieling van apparatuur uit het kantoor van de huidige vicepresident Ronnie Brunswijk.
Omdat Adhin als vicepresident en minister van Onderwijs in de vorige regeringen onder leiding van oud-president Desi Bouterse heeft gediend, geldt voor hem de wet 'in staat van beschuldigingstelling politieke ambtsdragers'. Deze wet schrijft voor dat het Openbaar Ministerie (OM) en de pg pas met de vervolging kunnen beginnen als het parlement daar toestemming voor heeft gegeven.
Zoals verwacht stemden de leden van de NDP, de partij van Bouterse en Adhin, tegen. De NDP-fractie maakte duidelijk dat het in staat van beschuldiging stellen niet betekent dat Adhin ook werkelijk schuldig is. Dat zal het OM verder gaan uitzoeken.
Ex-minister van Financiën Gillmore Hoefdraad kreeg in augustus ook met deze wet te maken. Ook toen was er een meerderheid in het parlement die het OM de ruimte gaf vervolging in te stellen. Vorige week is de rechtbank begonnen met de behandeling van zijn zaak. Hoefdraad is nog steeds spoorloos.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
24 minuten geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.
55 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
2 uur geleden