Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM Suriname mag ex-vicepresident Adhin vervolgen

OM Suriname mag ex-vicepresident Adhin vervolgen

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse procureur-generaal (pg) kan doorgaan met de vervolging van ex-vicepresident Ashwin Adhin. Het parlement heeft hem daar donderdag toestemming voor gegeven. Adhin wordt verdacht van diefstal en vernieling van apparatuur uit het kantoor van de huidige vicepresident Ronnie Brunswijk.

Omdat Adhin als vicepresident en minister van Onderwijs in de vorige regeringen onder leiding van oud-president Desi Bouterse heeft gediend, geldt voor hem de wet 'in staat van beschuldigingstelling politieke ambtsdragers'. Deze wet schrijft voor dat het Openbaar Ministerie (OM) en de pg pas met de vervolging kunnen beginnen als het parlement daar toestemming voor heeft gegeven.

Zoals verwacht stemden de leden van de NDP, de partij van Bouterse en Adhin, tegen. De NDP-fractie maakte duidelijk dat het in staat van beschuldiging stellen niet betekent dat Adhin ook werkelijk schuldig is. Dat zal het OM verder gaan uitzoeken.

Ex-minister van Financiën Gillmore Hoefdraad kreeg in augustus ook met deze wet te maken. Ook toen was er een meerderheid in het parlement die het OM de ruimte gaf vervolging in te stellen. Vorige week is de rechtbank begonnen met de behandeling van zijn zaak. Hoefdraad is nog steeds spoorloos.

Meer uit Buitenland

Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

2 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

2 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

3 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

7 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

9 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

19 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

19 uur geleden