OM: steker verdacht van pogingen tot moord
DEN HAAG (ANP) - De 35-jarige man die vastzit voor de steekpartij vrijdagavond in het centrum van Den Haag, wordt verdacht van drievoudige poging tot moord, pogingen doodslag dan wel pogingen tot zware mishandeling.
Bij de steekpartij in een grote winkelstraat werden drie kinderen geraakt. De man heeft nog niets verklaard over de gebeurtenis en dus ook niets over een mogelijk motief. Hij blijft vastzitten, heeft het Openbaar Ministerie dinsdag bekendgemaakt na de voorgeleiding van de man bij de rechter-commissaris.
De verdachte, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd zaterdagmiddag aangehouden bij een daklozenopvang in het centrum van Den Haag. Hij zit in beperkingen, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. Een woordvoerder van het OM kan niet zeggen of de man psychiatrische problemen heeft. Hij praat wel tijdens de politieverhoren, maar hij zegt niets over de steekpartij. De politie had eerder al gemeld dat ze niet dacht aan een terroristisch motief.
De slachtoffers werden vlak bij elkaar in een kort tijdsbestek gestoken, op straat voor een winkel. Ze raakten gewond maar konden na behandeling in het ziekenhuis aan het eind van de avond weer naar huis. Het gaat om een jongen van 13 jaar uit Den Haag en twee meisjes van 15 uit Alphen aan den Rijn en Leiderdorp. Ze kenden elkaar niet. De OM-woordvoerder kan niet zeggen hoe het nu met de kinderen gaat, maar stelt dat de psychische impact ongetwijfeld groot is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.
3 minuten geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie deelt nog niets over de verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord. Daarbij kwam een medewerker van het Justitieel Complex Zaanstad om het leven. De verdachte zit in beperkingen en mag daardoor alleen contact hebben met zijn advocaat, meldt de politie.
53 minuten geledenTER APEL (ANP) - In de nachtopvanglocaties voor asielzoekers in het Groningse Warffum en het Drentse Zuidwolde was het in de nacht van vrijdag op zaterdag minder druk dan voorgaande nachten. Volgens het Rode Kruis sliepen er in totaal 113 mensen; 43 in Warffum en 70 in Zuidwolde.
3 uur geledenSCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.
7 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".
10 uur geleden