Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: steker verdacht van pogingen tot moord

OM: steker verdacht van pogingen tot moord

DEN HAAG (ANP) - De 35-jarige man die vastzit voor de steekpartij vrijdagavond in het centrum van Den Haag, wordt verdacht van drievoudige poging tot moord, pogingen doodslag dan wel pogingen tot zware mishandeling.

Bij de steekpartij in een grote winkelstraat werden drie kinderen geraakt. De man heeft nog niets verklaard over de gebeurtenis en dus ook niets over een mogelijk motief. Hij blijft vastzitten, heeft het Openbaar Ministerie dinsdag bekendgemaakt na de voorgeleiding van de man bij de rechter-commissaris.

De verdachte, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd zaterdagmiddag aangehouden bij een daklozenopvang in het centrum van Den Haag. Hij zit in beperkingen, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. Een woordvoerder van het OM kan niet zeggen of de man psychiatrische problemen heeft. Hij praat wel tijdens de politieverhoren, maar hij zegt niets over de steekpartij. De politie had eerder al gemeld dat ze niet dacht aan een terroristisch motief.

De slachtoffers werden vlak bij elkaar in een kort tijdsbestek gestoken, op straat voor een winkel. Ze raakten gewond maar konden na behandeling in het ziekenhuis aan het eind van de avond weer naar huis. Het gaat om een jongen van 13 jaar uit Den Haag en twee meisjes van 15 uit Alphen aan den Rijn en Leiderdorp. Ze kenden elkaar niet. De OM-woordvoerder kan niet zeggen hoe het nu met de kinderen gaat, maar stelt dat de psychische impact ongetwijfeld groot is.

Meer uit Binnenland

Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

35 minuten geleden
Zorgen bij politie over toename aantal gas- en alarmpistolen

DEN HAAG (ANP) - De politie maakt zich zorgen over de toename van het aantal in beslag genomen gas- en alarmpistolen, zegt een woordvoerder na berichtgeving van de NOS. In 2022 ging het om 1685 wapens. Vorig jaar waren dat er 1959.

53 minuten geleden
Burgemeester Venray: impact natuurbrand is groot

OOSTRUM (ANP) - De impact van de brand in de Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is "groot", zegt Michiel Uitdehaag, burgemeester van Venray. Hij is zelf nog niet in het getroffen gebied geweest. "Maar een vierkante kilometer, ongeveer 100 hectare, dat is een enorm gebied. En ik ga ervan uit dat van die natuur weinig meer over is. Dat is dramatisch."

1 uur geleden
Blushelikopters weer ingezet bij natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - Blushelikopters van Defensie zijn weer ingezet bij het bestrijden van de natuurbrand in Limburg. De eerste helikopter ging rond 08.30 uur de lucht in, zo'n anderhalf uur later dan gepland. Volgens een woordvoerder van Defensie is er een tweede Chinook-transporthelikopter onderweg om de brand te blussen. De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen in Oostrum, ten oosten van Venray, is nog niet onder controle.

1 uur geleden
Hele dag geen treinen bij Venray door grote natuurbrand

VENRAY (ANP) - Arriva verwacht dat dinsdag tot zeker 18.00 uur geen treinverkeer mogelijk is tussen Venray en Boxmeer door een grote brand in een natuurgebied in Noord-Limburg. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen. De regionale vervoerder zet bussen in tussen Venray en Nijmegen.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Venray stabiel, nog niet onder controle

OOSTRUM (ANP) - De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is de afgelopen uren niet verder uitgebreid. De situatie is stabiel, maar het vuur is nog niet onder controle, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.

3 uur geleden
Gebied van 100 hectare getroffen door natuurbrand Noord-Limburg

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.

6 uur geleden