OM: steker verdacht van pogingen tot moord
DEN HAAG (ANP) - De 35-jarige man die vastzit voor de steekpartij vrijdagavond in het centrum van Den Haag, wordt verdacht van drievoudige poging tot moord, pogingen doodslag dan wel pogingen tot zware mishandeling.
Bij de steekpartij in een grote winkelstraat werden drie kinderen geraakt. De man heeft nog niets verklaard over de gebeurtenis en dus ook niets over een mogelijk motief. Hij blijft vastzitten, heeft het Openbaar Ministerie dinsdag bekendgemaakt na de voorgeleiding van de man bij de rechter-commissaris.
De verdachte, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd zaterdagmiddag aangehouden bij een daklozenopvang in het centrum van Den Haag. Hij zit in beperkingen, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. Een woordvoerder van het OM kan niet zeggen of de man psychiatrische problemen heeft. Hij praat wel tijdens de politieverhoren, maar hij zegt niets over de steekpartij. De politie had eerder al gemeld dat ze niet dacht aan een terroristisch motief.
De slachtoffers werden vlak bij elkaar in een kort tijdsbestek gestoken, op straat voor een winkel. Ze raakten gewond maar konden na behandeling in het ziekenhuis aan het eind van de avond weer naar huis. Het gaat om een jongen van 13 jaar uit Den Haag en twee meisjes van 15 uit Alphen aan den Rijn en Leiderdorp. Ze kenden elkaar niet. De OM-woordvoerder kan niet zeggen hoe het nu met de kinderen gaat, maar stelt dat de psychische impact ongetwijfeld groot is.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Het mariniersdetachement op Sint Maarten heeft woensdag geholpen bij het doorzoeken van de Penitentiaire Inrichting Point Blanche op het eiland. Aanleiding hiervoor was een controle op het bezit van verboden goederen. Daarbij zijn drugs en slag- en steekwapens gevonden, meldt Defensie donderdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een brand in een flatgebouw aan de Watertorenweg in Rotterdam is een dode gevallen, zo laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rijnmond weten.
3 uur geledenOUDDORP (ANP) - De brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is onder controle, meldt de veiligheidsregio. In de nacht van donderdag op vrijdag blijft nog een aantal brandweervoertuigen ter plaatse om eventueel oplaaiende vuurhaarden te blussen. Vrijdagochtend gaat het waterschap het gebied verder "strippen" om vuur dat mogelijk nog in de grond zit te doven.
6 uur geledenOUDDORP (ANP) - Bij de grote brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is tot dusver 2000 vierkante meter aan natuur verloren gegaan. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand ontstond donderdagmiddag en verspreidt zich sinds donderdagavond niet verder, maar is nog niet onder controle.
6 uur geledenOUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.
11 uur geledenOUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.
11 uur geleden