OM start onderzoek naar projectie racistische leuzen Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie Oost-Brabant start een strafrechtelijk onderzoek naar de racistische leuzen die maandagavond op het stadhuis in Eindhoven zijn geprojecteerd. Volgens het OM is er sprake van discriminerende teksten. Het OM wil verder nog niet ingaan op de kwestie.
Op de Stadhuistoren waren maandagavond rond 22.30 uur enkele minuten de teksten 'Houd Lampegat blank', 'Alaaf namens Blank Nederland' en het adres van een website te zien. Ook stond er 'we moeten het voortbestaan van ons Volk en een toekomst voor Blanke Kinderen veiligstellen'.
Inclusieve stad
Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven doet dinsdag aangifte bij de politie. In een geschreven reactie spreekt hij zijn afschuw uit: "Racisme heeft niets te zoeken in onze inclusieve stad. Ons carnaval is een feest van iedereen, van verbinding en verbroedering, en dat blijft zo." In de stad wordt momenteel, net als in een groot aantal andere steden, carnaval gevierd.
De politie meldt dat maandagavond een gebouw tegenover het gemeentehuis is doorzocht maar dat daar niets is gevonden. Er is nog niemand aangehouden.
Soortgelijke leuzen
De afgelopen tijd zijn vaker op gebouwen en objecten soortgelijke leuzen geprojecteerd. Zo werd onder meer een complottekst geprojecteerd op het Anne Frank Huis in Amsterdam en waren racistische teksten op de Erasmusbrug in Rotterdam tijdens oud en nieuw te zien. In Amsterdam onderzoekt de politie ook meerdere laserprojecties, onder meer op de Hemwegcentrale, op het nhow Amsterdam RAI-hotel en op een flat in de Amsterdamse buurt Buitenveldert-Oost.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven en Defensie hebben excuses aangeboden voor de nasleep van de Herculesramp. Dertig jaar geleden stortte een Belgisch militair vliegtuig neer op Vliegbasis Eindhoven, 34 van de 41 inzittenden overleefden dat niet. De meesten waren onderdeel van het Fanfarekorps van de Koninklijke Landmacht. Na de ramp was er veel onduidelijk over hoe de ramp heeft kunnen gebeuren.
50 minuten geledenDE BILT (ANP) - De Noordzee is uitzonderlijk warm. Woensdagochtend om 08.00 uur was het zeewater bij een KNMI-meetstation voor de Zuid-Hollandse kust 20,4 graden Celsius, een record voor de tijd van het jaar. Voor de zee geldt sinds 24 mei een hittegolf.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Aan de Matkopsingel in Nieuwegein staan drie huizen in brand. Het gaat om woningen met een houtskeletconstructie, meldt de veiligheidsregio. Daardoor kan de brand zich snel ontwikkelen. Rond 16.30 uur was de brand nog niet onder controle.
2 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - Om te voorkomen dat vissen in het warme water sterven, heeft Waterschap Hollandse Delta opgeroepen om geen brood aan eenden te voeren. Ook adviseert het waterschap om hondenpoep langs sloten en beken op te ruimen, zodat het niet in het water terechtkomt, en om "zeer terughoudend" te zijn met gebruik van vislokvoer. Zulke organische materialen tasten de waterkwaliteit verder aan, aldus Hollandse Delta.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorige week gingen meer kinderen met krentenbaard naar de huisarts dan gebruikelijk voor deze tijd van het jaar. Dat meldt kenniscentrum Nivel op basis van het aantal meldingen van impetigo, ook wel krentenbaard genoemd, bij Nederlandse huisartsen. Per 100.000 kinderen van 0 tot 14 jaar gingen er 74 met klachten naar de huisarts. Een jaar eerder waren dat in dezelfde week nog 60 kinderen, in 2024 waren dat er 45.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - In de week van 29 juni tot 5 juli, vlak nadat er een hittegolf was geweest in Nederland, overleden naar schatting 325 meer mensen dan verwacht. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) spreekt van een "na-ijleffect" dat kan optreden na een periode van hitte. "Ook in de week na de recente hittegolf zien we dus een sterke verhoging van de sterfte", aldus het instituut woensdag.
4 uur geledenLOBITH (ANP) - Nog nooit was de afvoer van de Rijn zo laag in de maand juli. In juli 1976 stroomde er 782 kubieke meter per seconde Nederland binnen bij Lobith, aan de Duitse grens. Dat laagterecord werd woensdagochtend rond 03.30 uur verbroken, volgens Rijkswaterstaat.
4 uur geleden