OM start onderzoek naar projectie racistische leuzen Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie Oost-Brabant start een strafrechtelijk onderzoek naar de racistische leuzen die maandagavond op het stadhuis in Eindhoven zijn geprojecteerd. Volgens het OM is er sprake van discriminerende teksten. Het OM wil verder nog niet ingaan op de kwestie.
Op de Stadhuistoren waren maandagavond rond 22.30 uur enkele minuten de teksten 'Houd Lampegat blank', 'Alaaf namens Blank Nederland' en het adres van een website te zien. Ook stond er 'we moeten het voortbestaan van ons Volk en een toekomst voor Blanke Kinderen veiligstellen'.
Inclusieve stad
Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven doet dinsdag aangifte bij de politie. In een geschreven reactie spreekt hij zijn afschuw uit: "Racisme heeft niets te zoeken in onze inclusieve stad. Ons carnaval is een feest van iedereen, van verbinding en verbroedering, en dat blijft zo." In de stad wordt momenteel, net als in een groot aantal andere steden, carnaval gevierd.
De politie meldt dat maandagavond een gebouw tegenover het gemeentehuis is doorzocht maar dat daar niets is gevonden. Er is nog niemand aangehouden.
Soortgelijke leuzen
De afgelopen tijd zijn vaker op gebouwen en objecten soortgelijke leuzen geprojecteerd. Zo werd onder meer een complottekst geprojecteerd op het Anne Frank Huis in Amsterdam en waren racistische teksten op de Erasmusbrug in Rotterdam tijdens oud en nieuw te zien. In Amsterdam onderzoekt de politie ook meerdere laserprojecties, onder meer op de Hemwegcentrale, op het nhow Amsterdam RAI-hotel en op een flat in de Amsterdamse buurt Buitenveldert-Oost.
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
18 uur geleden