Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM staakt onderzoek naar lekken strafdossier-De Mos

OM staakt onderzoek naar lekken strafdossier-De Mos

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft het onderzoek naar het lekken van het strafdossier in de zaak tegen de Haagse oud-wethouders Richard de Mos en Rachid Guernaoui gestaakt. Dit bevestigt het OM maandag naar aanleiding van een paar berichten van De Mos op X, voorheen Twitter. Bij die berichten heeft De Mos de brief van het OM gevoegd, waarin uiteen wordt gezet dat het lek niet is gevonden en het onderzoek daarmee zonder resultaat is gebleven.

De Mos en Guernaoui stonden eerder dit jaar terecht op verdenking van corruptie. De rechtbank in Rotterdam sprak hen vrij. Het OM is tegen die vrijspraken in hoger beroep gegaan.

In januari deden de advocaten van beide verdachten aangifte van het lekken van het dossier aan Nieuwsuur, dat zich in het onderzoek met het oog op bronbescherming heeft beroepen op zijn verschoningsrecht. Volgens de advocaten was er sprake van smaad en schending van het ambtsgeheim. Het onderzoek is uitgevoerd door een speciaal onderdeel van de Koninklijke Marechaussee, onder leiding van het OM Oost-Nederland.

Toegang tot dossier

In de brief aan de advocaten van De Mos en Guernaoui schrijft het OM dat zowel bij de Rijksrecherche, belast met het onderzoek in de corruptiezaak, als bij het OM vele tientallen personen toegang hadden tot het dossier. Toen het dossier klaar was, kregen ook tal van anderen, onder wie advocaten, er beschikking over, zowel in papieren als digitale vorm.

In zijn tweet hekelt De Mos de manier waarop er met het dossier is omgesprongen: "Uit gedegen onderzoek van het OM blijkt dat ruim 125 personen (!) mij naar hartelust hebben kunnen beschadigen door te lekken naar de pers. Zowel het fysieke deel als de usb-stick van het strafdossier, waaruit volledige vrijspraak volgde, werd niet discreet opgeborgen. #fail."

Meer uit Binnenland

Man (44) vrij na val vrouw van balkon in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.

5 uur geleden
Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

7 uur geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

9 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

11 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

11 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

12 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

12 uur geleden