Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM staakt onderzoek naar lekken strafdossier-De Mos

OM staakt onderzoek naar lekken strafdossier-De Mos

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft het onderzoek naar het lekken van het strafdossier in de zaak tegen de Haagse oud-wethouders Richard de Mos en Rachid Guernaoui gestaakt. Dit bevestigt het OM maandag naar aanleiding van een paar berichten van De Mos op X, voorheen Twitter. Bij die berichten heeft De Mos de brief van het OM gevoegd, waarin uiteen wordt gezet dat het lek niet is gevonden en het onderzoek daarmee zonder resultaat is gebleven.

De Mos en Guernaoui stonden eerder dit jaar terecht op verdenking van corruptie. De rechtbank in Rotterdam sprak hen vrij. Het OM is tegen die vrijspraken in hoger beroep gegaan.

In januari deden de advocaten van beide verdachten aangifte van het lekken van het dossier aan Nieuwsuur, dat zich in het onderzoek met het oog op bronbescherming heeft beroepen op zijn verschoningsrecht. Volgens de advocaten was er sprake van smaad en schending van het ambtsgeheim. Het onderzoek is uitgevoerd door een speciaal onderdeel van de Koninklijke Marechaussee, onder leiding van het OM Oost-Nederland.

Toegang tot dossier

In de brief aan de advocaten van De Mos en Guernaoui schrijft het OM dat zowel bij de Rijksrecherche, belast met het onderzoek in de corruptiezaak, als bij het OM vele tientallen personen toegang hadden tot het dossier. Toen het dossier klaar was, kregen ook tal van anderen, onder wie advocaten, er beschikking over, zowel in papieren als digitale vorm.

In zijn tweet hekelt De Mos de manier waarop er met het dossier is omgesprongen: "Uit gedegen onderzoek van het OM blijkt dat ruim 125 personen (!) mij naar hartelust hebben kunnen beschadigen door te lekken naar de pers. Zowel het fysieke deel als de usb-stick van het strafdossier, waaruit volledige vrijspraak volgde, werd niet discreet opgeborgen. #fail."

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

11 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

11 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

12 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

21 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

21 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

1 dag geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

1 dag geleden