Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: sporen van schutter brute liquidatie op huls en handschoen

OM: sporen van schutter brute liquidatie op huls en handschoen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere DNA-sporen van de mogelijke schutter Reinaldo M. (21) gevonden in het onderzoek naar de liquidatie van Shantienne Frans (34) in Rotterdam. Het DNA zat op een handschoen die de moordenaar droeg bij de schietpartij en op één van de kogelhulzen die naast het lichaam van het slachtoffer lag. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend op een tussentijdse zitting in de Rotterdamse rechtbank. Het onderzoek is bijna afgerond.

Het slachtoffer werd op 22 mei om 23.30 uur doodgeschoten op de Nassauhaven. Op een filmpje, dat een bewoner maakte vanaf zijn balkon, was te zien hoe de schutter van dichtbij vier kogels afvuurde. De dader vluchtte vervolgens in een gereedstaande BMW. Die wagen werd een kilometer verderop uitgebrand aangetroffen op de Feijenoordkade.

Naast die vluchtauto lag volgens het OM "een deel van de handschoenen" die de dader op het filmpje droeg, met daarin DNA van M. "Verder matcht aangetroffen DNA op één van de hulzen met dat van M.", aldus de officier van justitie.

Onderzoek naar andere man

Verder wees de aanklager erop dat de mobiele telefoon van M. na de "brute en goed georganiseerde" liquidatie in de directe omgeving was aangestraald. Ook zou M. op bewakingscamera’s in de buurt van zijn eigen woning een zelfde soort broek met witte strepen hebben gedragen als de schutter.

De advocaat van M. wil dat er onderzoek wordt gedaan naar een andere man die op de avond van de schietpartij op camerabeelden te zien zou zijn. Die zou ook zo’n broek hebben gedragen. "Een van de getuigen zegt dat een lange man geschoten zou hebben. De persoon op de beelden was groter dan M. Wie is het, want die kan als verdachte worden aangemerkt."

Motief onduidelijk

Medeverdachte is de 20-jarige Cleiton A. Hij zou de moord samen met M. hebben voorbereid. Beiden werden een week na de schietpartij opgepakt. In de tussentijd had de recherche telefoongesprekken tussen A. en M. afgeluisterd. Daarin zouden ze ruzie hebben gemaakt over het gevonden bewijs. Ook zou A. op zoek zijn geweest naar een gestolen scooter. "Die telefoongesprekken komen verkeerd over. Daar heeft de politie haar eigen uitleg aan gegeven", zei A.

Een motief voor de liquidatie is nog onduidelijk. Merwin ‘Junny’ Frans (30), broer van slachtoffer Shantienne, werd twee jaar geleden ook doodgeschoten. De daders kregen 17 en 18 jaar cel. Een andere broer zit momenteel vast op verdenking van de liquidatie van Stephano van Engel op oudejaarsavond.

Volgende pro-formazitting

De advocaten vroegen de rechtbank om voor A. en M. het jeugdstrafrecht toe te passen. Het OM verzette zich daartegen, mede door de ernst van het misdrijf. De rechters wezen de verzoeken van de raadslieden af en bepaalden tevens dat beide verdachten blijven vastzitten.

Op 24 november dient de volgende pro-formazitting.

Meer uit Binnenland

Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse (50) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.

4 uur geleden
EOD vindt geen explosief in tas na bommelding bij vliegbasis

LEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt worden donderdag voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.

4 uur geleden
OM eist ook in hoger beroep boete tegen ex-burgemeester Groningen

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.

4 uur geleden
MIVD ziet geen intentie bij Rusland voor snel conflict met NAVO

DEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Man aangehouden na bommelding vliegbasis Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden
PRO, SP, VOLT, CU en DENK willen toch medische evacuatie uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - PRO, SP, Volt, ChristenUnie en DENK willen dat het kabinet toch overgaat tot evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) kondigde onlangs aan 12 miljoen euro te steken in zorg voor Gazanen in de regio, maar niet te kiezen voor behandeling in Nederland.

5 uur geleden