Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: sporen van schutter brute liquidatie op huls en handschoen

OM: sporen van schutter brute liquidatie op huls en handschoen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere DNA-sporen van de mogelijke schutter Reinaldo M. (21) gevonden in het onderzoek naar de liquidatie van Shantienne Frans (34) in Rotterdam. Het DNA zat op een handschoen die de moordenaar droeg bij de schietpartij en op één van de kogelhulzen die naast het lichaam van het slachtoffer lag. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend op een tussentijdse zitting in de Rotterdamse rechtbank. Het onderzoek is bijna afgerond.

Het slachtoffer werd op 22 mei om 23.30 uur doodgeschoten op de Nassauhaven. Op een filmpje, dat een bewoner maakte vanaf zijn balkon, was te zien hoe de schutter van dichtbij vier kogels afvuurde. De dader vluchtte vervolgens in een gereedstaande BMW. Die wagen werd een kilometer verderop uitgebrand aangetroffen op de Feijenoordkade.

Naast die vluchtauto lag volgens het OM "een deel van de handschoenen" die de dader op het filmpje droeg, met daarin DNA van M. "Verder matcht aangetroffen DNA op één van de hulzen met dat van M.", aldus de officier van justitie.

Onderzoek naar andere man

Verder wees de aanklager erop dat de mobiele telefoon van M. na de "brute en goed georganiseerde" liquidatie in de directe omgeving was aangestraald. Ook zou M. op bewakingscamera’s in de buurt van zijn eigen woning een zelfde soort broek met witte strepen hebben gedragen als de schutter.

De advocaat van M. wil dat er onderzoek wordt gedaan naar een andere man die op de avond van de schietpartij op camerabeelden te zien zou zijn. Die zou ook zo’n broek hebben gedragen. "Een van de getuigen zegt dat een lange man geschoten zou hebben. De persoon op de beelden was groter dan M. Wie is het, want die kan als verdachte worden aangemerkt."

Motief onduidelijk

Medeverdachte is de 20-jarige Cleiton A. Hij zou de moord samen met M. hebben voorbereid. Beiden werden een week na de schietpartij opgepakt. In de tussentijd had de recherche telefoongesprekken tussen A. en M. afgeluisterd. Daarin zouden ze ruzie hebben gemaakt over het gevonden bewijs. Ook zou A. op zoek zijn geweest naar een gestolen scooter. "Die telefoongesprekken komen verkeerd over. Daar heeft de politie haar eigen uitleg aan gegeven", zei A.

Een motief voor de liquidatie is nog onduidelijk. Merwin ‘Junny’ Frans (30), broer van slachtoffer Shantienne, werd twee jaar geleden ook doodgeschoten. De daders kregen 17 en 18 jaar cel. Een andere broer zit momenteel vast op verdenking van de liquidatie van Stephano van Engel op oudejaarsavond.

Volgende pro-formazitting

De advocaten vroegen de rechtbank om voor A. en M. het jeugdstrafrecht toe te passen. Het OM verzette zich daartegen, mede door de ernst van het misdrijf. De rechters wezen de verzoeken van de raadslieden af en bepaalden tevens dat beide verdachten blijven vastzitten.

Op 24 november dient de volgende pro-formazitting.

Meer uit Binnenland

RIVM-regels voor openbare ruimte: vanaf elk huis zicht op boom

BILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.

17 minuten geleden
Aantal museumbezoeken in 2024 nog altijd lager dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.

46 minuten geleden
Wachtwoord of scan meest gebruikt als digitale beveiliging

DEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.

50 minuten geleden
Meer treinen, meer reizigers: NS ziet stijging in 2025

UTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

8 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

9 uur geleden
Amsterdams corps schorst leden na seksistisch gedicht

AMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.

9 uur geleden