Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM sluit nieuwe aanhouding in zaak radicale soevereinen niet uit

OM sluit nieuwe aanhouding in zaak radicale soevereinen niet uit

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie sluit niet uit dat er nog een verdachte wordt aangehouden in de zaak rond een groep vermeende radicale soevereinen. Dat zei de officier van justitie maandag tijdens een nieuwe, inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam.

Momenteel zijn er negen verdachten in deze zaak. Ze worden onder meer verdacht van deelname aan een terroristische organisatie, of het leveren of aanschaffen van wapens. Soevereinen zijn mensen die zich afkeren van de overheid en andere instituties. Een klein deel van hen is bereid geweld te gebruiken.

De verdachten spraken volgens justitie met elkaar over het oppakken van burgemeesters en gezagsdragers. De burgemeester van Deventer werd specifiek als doelwit genoemd. De 45-jarige Arjan van den B. uit Deventer had eerder dit jaar wapens aangeschaft, volgens het OM om een opstand te beginnen tegen de Nederlandse overheid. Van den B. ontkent het wapenbezit overigens niet, hij heeft daar naar eigen zeggen "enorme spijt" van. Hij wilde enkel "zichzelf en zijn gezin tegen dreiging beschermen", zei zijn advocaat.

Grote reiniging

Volgens het OM sprak een van de recent gearresteerde verdachten over "een grote reiniging". Deze Neeltje de B. zou een belangrijke rol hebben gespeeld bij de oprichting van Common Law Nederland Earth, een groep die later is opgegaan in de Volksraad. Hierin werd geweld goedgekeurd en over volkstribunalen gesproken waar politici zich zouden moeten verantwoorden. "Het Openbaar Ministerie dicht De B. een grote rol toe", aldus de officier.

De 66-jarige De B. ontkent alle verdenkingen. "Ik zit hier onterecht, mijn naam wordt verkracht", zei ze. Ze vroeg de rechtbank haar vrij te laten, zodat ze "alles wat tot dit punt heeft geleid" achter zich kan laten. Ook een onlangs opgepakt echtpaar uit Geesteren ontkent iedere betrokkenheid bij organisaties als de Volksraad. "Cliënt heeft zich voorbereid op een eventuele crisis. Dat heeft echt helemaal niks te maken met een strijd tegen de overheid, of deelname aan een terroristische organisatie", aldus de advocaat van Angela K.

De rechtbank beslist dinsdag over de hechtenis van de zeven verdachten die nog vastzitten. De zaak wordt naar verwachting medio volgend jaar inhoudelijk behandeld. Hiervoor zijn negen zittingsdagen uitgetrokken. Op 7 maart is de volgende, voorbereidende zitting.

Meer uit Binnenland

Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

1 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

1 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

2 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

3 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

4 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

4 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

4 uur geleden