Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: schade door proces De Mos komt door hemzelf

OM: schade door proces De Mos komt door hemzelf

DEN HAAG (ANP) - Als het proces tegen de Haagse oud-wethouders Richard de Mos en Rachid Guernaoui schadelijk is voor de lokale politiek, is dat de schuld van henzelf, niet van het Openbaar Ministerie. Dat heeft de advocaat-generaal van het OM woensdag gezegd, op de slotdag van het hoger beroep rond de twee.

De Mos en Guernaoui zijn fractievoorzitter en gemeenteraadslid van Hart voor Den Haag, de grootste partij in de stad. Ze worden verdacht van corruptie. Als wethouders zouden ze giften hebben gekregen van bevriende ondernemers, en in ruil daarvoor zouden ze de ondernemers hebben geholpen, bijvoorbeeld met vergunningen. De rechtbank in Rotterdam sprak ze daar vorig jaar volledig van vrij.

Volgens het OM is er op zich niets mis met donaties aan een partij, maar wordt het anders wanneer de donateur in ruil daarvoor iets verwacht en wanneer de ontvanger daardoor iets doet. "Vanwege hun gedragingen heeft het Openbaar Ministerie strafvervolging moeten instellen. Het OM kan verdenkingen van ambtelijke omkoping niet negeren."

Donaties

Vanwege de verdenkingen doorzochten rechercheurs in oktober 2019 de werkkamers en woningen van De Mos en Guernaoui. Zij waren toen nog wethouder, maar traden af. "Een rechter-commissaris heeft geoordeeld dat er voldoende verdenkingen waren voor een doorzoeking en inbeslagname. Dat dit bij hoge bomen gevolgen kan hebben, is soms onvermijdelijk, maar dit komt niet op het conto van het OM", zei de advocaat-generaal.

De donaties kwamen onder anderen van de broers Atilla en Erdinç Akyol, eigenaren van het zalencentrum Opera in Den Haag. Daarover zegt het OM: "Natuurlijk mag Atilla groot op een billboard. Natuurlijk mag zijn naam op een campagnebus. Natuurlijk mag hij ideeën aandragen. Maar dat neemt niet weg dat hij ook nadrukkelijk oog had voor zijn eigen onderneming, waarvoor hij een nachtontheffing nodig had."

Hoger beroep

Het OM heeft in hoger beroep een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en een taakstraf van 240 uur geëist tegen De Mos. Ook willen de aanklagers een boete van 10.000 euro en een ambtsverbod van vier jaar voor hem. Tegen Guernaoui en vijf ondernemers zijn ook voorwaardelijke celstraffen, werkstraffen en geldboetes geëist.

Het is nog niet bekend wanneer het gerechtshof uitspraak doet.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

3 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

4 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

5 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

7 uur geleden