OM: ruzie om ketting ging vooraf aan doodschieten Bigidagoe
AMSTERDAM (ANP) - Volgens het Openbaar Ministerie ging een ruzie over een halsketting vooraf aan de schietpartij waarbij rapper Bigidagoe van rapformatie Zone 6 is doodgeschoten. De vermeende schutter Shairone S. (20) wilde volgens het OM wraak nemen op een vriend van Bigidagoe van wie hij tijdens het opstootje kort voor het schietincident klappen kreeg.
Mogelijk heeft de verdachte tijdens het schieten de verkeerde persoon geraakt, concludeert het OM. Het beoogde doelwit stond op dat moment achter Danzel Silos, de echte naam van de 26-jarige rapper. Silos werd door meerdere kogels geraakt. Een schot raakte hem in het hart.
Het Openbaar Ministerie beschikt over veel camerabeelden van de gebeurtenissen in de vroege ochtend van zondag 25 februari bij het partycentrum aan de Rhoneweg in Amsterdam, maar het dodelijke schietincident zelf staat niet op camera. Op de beschikbare beelden is onder meer het opstootje te zien. Eveneens is op de beelden te zien dat S. kort voor het schietincident een wapen uit de auto haalde, waarmee hij volgens het OM in de lucht heeft geschoten. "De stap om daarna te schieten was dan ook niet heel groot", zei de officier van justitie dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
Partycentrum
De schietpartij vond plaats om iets voor 5.30 uur. De 26-jarige rapper verliet een half uur eerder een feest dat hij die nacht had bijgewoond in het partycentrum. S. was die nacht volgens het OM bij een ander feest in een andere zaal.
Om 5.14 uur komen de verdachte en zijn vrienden buiten in contact met de groep van Bigidagoe. "Op de beelden is te zien dat er met elkaar gepraat wordt. Volgens een langslopende getuige was er sprake van een discussie of ruzie", zei de officier. Het zou gaan om de opvallende ketting die S. om zijn nek droeg. De beelden tonen dat hij de ketting aan een vriend gaf. Daarna ontstond het opstootje, waarbij S. volgens een getuige twee keer een duw of een klap kreeg uit de groep van Silos.
Stilzwijgen schutter
Nadat de groepen uit elkaar zijn, blijft S. volgens het OM nog heel erg boos. Ook de vriend van Bigidagoe die S. had geslagen moet in bedwang worden gehouden. De verdachte krijgt een vuurwapen aangereikt. Daarmee rent hij terug naar de plek van het opstootje, waarna er vier schoten zijn te horen.
S. beroept zich op zijn zwijgrecht en wacht volgens zijn advocaat met verklaren tot het dossier over enkele weken klaar is. De volgende inleidende zitting is op 17 september. S. blijft vastzitten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.
5 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.
7 uur geleden