Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: 'Rico de Chileen' leidde luxeleven van drugsinkomsten

OM: 'Rico de Chileen' leidde luxeleven van drugsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Richard R., beter bekend als Rico de Chileen, heeft jarenlang een luxeleven geleid van het geld dat hij verdiende aan de handel in cocaïne. Dat betoogde het Openbaar Ministerie woensdag bij de rechtbank in Amsterdam in het strafproces tegen R.

Het totaalbedrag dat hij heeft verdiend en witgewassen is onduidelijk, maar het moet volgens het OM zeker om miljoenen gaan. Het OM beschuldigt R. van het leiden van een misdaadbende, die zich schuldig maakte aan witwassen, drugshandel en moorden.

"Hij vertoefde in verschillende villa’s, hotels en appartementen over de hele wereld zonder duidelijke bron van inkomsten", aldus de officier van justitie. In een voorbeeld heeft ze een vijfsterrenhotel in Dubai genoemd, waar R. een panoramisch uitzicht had op de haven, gebruik kon maken van een persoonlijke butlerservice en van "culinaire ervaringen" kon genieten. "De prijzen lopen op tot 600 euro per nacht."

Volgens het OM heeft R. daarnaast de beschikking gehad over een zeer uitgebreide horlogecollectie (onder meer bestaande uit uurwerken van Rolex en Cartier) en een wagenpark met een totale waarde van 1 miljoen euro.

Peperdure kleding

In dure appartementen in Marbella en Amsterdam die ook aan de verdachte worden gelinkt, zijn tassen "vol peperdure designerkleding en een inloopkast gevonden. 65 paar schoenen, 44 polo’s en 45 paar jassen", zo somde de officier op.

R. heeft zelf verklaard dat hij ondergronds bankier was en een horlogehandeltje heeft geleid. Maar het OM zegt geen genoegen te nemen met deze verklaring, omdat hij geen details kan verstrekken en er uit communicatie niets is gebleken van contact met klanten.

Bij aanhoudingen had de man ook meermaals tienduizenden euro’s contant op zak. Eenmaal verklaarde hij dat hij hiermee "cadeaus voor zijn familie wilde kopen".

Het OM heeft twee dagen uitgetrokken voor het requisitoir. Maandag volgt de strafeis. Er wordt nog gewerkt aan een tweede strafrechtelijk onderzoek dat zich richt op het concreet linken van R. aan meerdere liquidaties.

Meer uit Binnenland

Ook vrijdagmiddag code geel vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook vrijdagmiddag moet bijna heel Nederland rekening houden met onweer. Het KNMI heeft voor alle provincies code geel afgegeven.

3 uur geleden
Tweede rechtbank gaat door met dwangsommen in toeslagenzaken

ARNHEM (ANP) - Na de rechtbank Midden-Nederland gaat ook de rechtbank Gelderland door met dwangsommen opleggen aan de Dienst Toeslagen. De Raad van State had in juni bepaald dat de dienst is vastgelopen, en dat dwangsommen opleggen niet effectief was. De rechtbanken zijn echter van mening dat zonder dwangsom gedupeerde ouders die al langer dan de vastgestelde termijn op een besluit wachten, geen mogelijkheid hebben om te zorgen dat de dienst toch tot een besluit komt.

7 uur geleden
Advocaat Knoops: Zaak Mladić laat diepe sporen na

DEN HAAG (ANP) - Het strafproces van Ratko Mladić was een historische strafzaak, zegt advocaat Geert-Jan Knoops in reactie op het overlijden van de Bosnisch-Servische legerleider. Knoops was advocaat van Thom Karremans, de commandant van de Nederlandse Dutchbat-militairen die niet konden voorkomen dat troepen van Mladić in Srebrenica genocide pleegden. Ook heeft hij aan zaken gewerkt die voor het Joegoslavië-tribunaal kwamen.

7 uur geleden
HSL in 2028 en 2029 langer buiten gebruik voor herstel viaduct

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van de hogesnelheidslijn (HSL) voor het treinverkeer zal langer buiten gebruik zijn dan eerder gedacht voor herstelwerkzaamheden. ProRail meldt dat het deel tussen Hoofddorp en Rotterdam in 2028 ruim drieënhalve maand dicht is voor werk aan een probleemviaduct bij Rijpwetering. Het spoor zal in 2029 nog eens vijftig dagen buiten gebruik zijn, is de inschatting.

9 uur geleden
Dood Mladić voor Srebrenica-overlevenden geen nieuwe opluchting

DEN HAAG (ANP) - Het overlijden van de Bosnisch-Servische voormalig-legerleider Ratko Mladić brengt voor enkele nabestaanden van de genocide bij Srebrenica geen nieuwe opluchting. Voor hen was zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf in 2017 het belangrijkste moment.

10 uur geleden
Rode Kruis opent gironummer voor overstromingen Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 6868 voor donaties om de slachtoffers te helpen van de overstromingen in Nepal. De organisatie schat in 20 miljoen euro nodig te hebben om in de komende maanden hulp te bieden aan duizenden mensen.

12 uur geleden
Nederland en zuinige EU-landen: honderden miljoenen af van budget

BERLIJN (ANP) - Nederland en vijf andere EU-landen willen dat er honderden miljoenen euro's afgaan van de voorgestelde EU-meerjarenbegroting (2028-2034) van bijna 2 biljoen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring na overleg tussen Nederland, Duitsland, Zweden, Denemarken, Oostenrijk en Finland.

12 uur geleden