OM: recordhoeveelheid verboden vuurwerk in beslag genomen
DEN HAAG (ANP) - Opsporingsdiensten hebben dit jaar een recordhoeveelheid van zo'n 671.000 kilo aan illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat is ruim drie keer zo veel als in 2021, toen de politie nog een kleine 206.000 kilo aan verboden knallers innam. Dat valt op te maken uit een overzicht van het Openbaar Ministerie (OM) dat wekelijks wordt bijgewerkt.
In het overzicht, dat het OM de vuurwerkbarometer noemt, zijn vangsten opgenomen van vuurwerk dat in Nederland hoe dan ook verboden is. De meest recente stand loopt tot en met afgelopen week, van 19 tot en met 25 december.
Vooral twee grote vangsten in Duitsland dragen bij aan het het recordcijfer. Vorige week dinsdag werd over de grens bij Enschede zo'n 250.000 kilo illegaal vuurwerk gevonden. Het zware vuurwerk was bestemd voor de Nederlandse markt. Begin november namen opsporingsdiensten ook al zo'n 328.000 kilo aan zwaar vuurwerk in beslag in Duitsland, dat in Nederland verkocht had moeten worden.
De laatste jaren wordt steeds meer verboden vuurwerk afgepakt. In 2018 werd iets meer dan 56.000 kilo ingenomen, in 2019 ruim 61.000 kilo en in 2020 123.000 kilo.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
7 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
12 uur geleden