OM: politie vond actief optreden bij demo tegen Kaag niet nodig
ARNHEM (ANP) - De politie vond actief optreden tegen de demonstranten die zondag minister Sigrid Kaag (Financiën) in Diepenheim opwachtten met fakkels niet nodig. Dat heeft de politie aan het Openbaar Ministerie laten weten. Er is zondag niemand opgepakt. Of dat alsnog gaat gebeuren, hangt onder andere af van de vraag of er een onderzoek komt naar verdachten die mogelijk strafbare feiten hebben gepleegd, zegt het OM. Om een onderzoek te kunnen starten moet er een melding of aangifte worden gedaan bij de politie. Het was maandagmiddag volgens het OM nog niet duidelijk of dat is gebeurd.
Kaag kwam zondag naar het Overijsselse Diepenheim voor een politiek debat in cultuurcentrum Herberg De Pol. Demonstranten hadden de toegang tot het cultuurcentrum geblokkeerd met trekkers. Ze stonden de minister op te wachten met brandende fakkels. Kaag moest tussen de demonstranten door lopen om De Pol te bereiken. Ze wilde nog in gesprek gaan, maar dat was door sirenes en de intimiderende sfeer van de fakkels niet mogelijk.
De politie was zondag zichtbaar aanwezig bij Herberg De Pol, zegt een woordvoerster. Er was geen aanleiding om in te grijpen of iemand te arresteren. Als dat nodig was geweest, was het zeker wel gebeurd maar de situatie is hanteerbaar gebleven volgens de politie.
Reactie OM en politie
"Dat er in de maatschappij verontwaardiging ontstaat bij een dergelijke ontvangst van minister Kaag, is begrijpelijk", stellen OM en politie. "Een situatie als gisteren kan intimiderend en aangrijpend overkomen op betrokkenen en dat nemen wij uiterst serieus", voegt de politie daar aan toe. Ook volgens de gemeente Hof van Twente, waar Diepenheim bij hoort, komt demonstreren met fakkels "intimiderend" over. "Intimidatie is nooit te verdedigen. De gemeente neemt dan ook afstand van deze demonstranten en hun uitlatingen jegens de minister en roept op om op respectvolle manier met elkaar in gesprek te blijven", verklaart Hof van Twente.
Veel politici hebben maandag ook afkeurend gereageerd op het incident in Diepenheim.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.
3 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
3 dagen geleden