OM over doodgestoken vrouw in Apeldoorn: 'Dit is eerwraak'
ZUTPHEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat Peshang A. (35), die op 5 september dit jaar in Apeldoorn zijn 28-jarige zus zou hebben gedood, uit eerwraak handelde. Dat zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste voorbereidende zitting in de rechtbank van Zutphen. De advocaat van de verdachte stelt dat die conclusie "veel te voorbarig" is.
De vrouw liep op klaarlichte dag met haar 3-jarige dochtertje op de Casper Fagelstraat toen ze volgens het OM van achteren werd aangevallen en met tientallen messteken in haar bovenlichaam, hals en hoofd werd gedood. Haar kind bleef ongedeerd.
"Wat een gruwelijke eenmansdaad leek, bleek al snel een vooraf uitgedokterde, onderling veelbesproken zaak uit eerwraak te zijn", zei een van de twee officieren van justitie. De advocaat sprak dat tegen. "Het onderzoek is nog niet klaar, en dit is een van de dingen die nog moet worden onderzocht. Eerwraak is heel complex. Nu wordt deze zaak al heel erg in een culturele hoek gedrukt."
Psychiatrisch onderzoek
De officier van justitie citeerde daarop een verklaring waarin A. had gezegd dat hij "zojuist zijn zus had gedood, en dat hij dat moest doen uit traditie". "Ze zou dood moeten omdat ze zich niet hield aan de culturele normen" zo zei de officier.
A. was te zien via een videoverbinding. Hij vertelde dat hij niet mee wil werken aan een psychiatrisch onderzoek. "Wat heb ik daar aan", vroeg hij zich af. "Alles wat ik tegen de politie heb verteld, is verdraaid." Wel zei hij dat hij bij de volgende zitting in de rechtbank meer zal gaan zeggen.
Volgende zitting
Naast hem zijn er nog drie andere mannen opgepakt: een andere broer van het slachtoffer en de verdachte, die 22 januari voor de rechter zal verschijnen, en twee neven uit Duitsland. Een van hen was ook de ex-man van het slachtoffer. Hij is onlangs overgeleverd aan Nederland, de ander wordt op 22 december naar Nederland overgebracht.
De eerstvolgende voorbereidende zitting is 4 maart.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
7 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
10 uur geleden