OM: ook na aanhouding Martien R. ging bende door
DEN BOSCH (ANP) - Tot een halfjaar nadat Martien R. uit Oss en enkele familieleden vorig jaar november werden opgepakt, ging de bende onverminderd door met de handel in verdovende middelen. Dat zei de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch.
De aanklager baseerde zich op chatgesprekken in versleutelde telefoons met EncroChat, dat dit jaar door de politie is gekraakt. Ze citeerde gesprekken over cocaïne, MDMA en over wapens. Ook noemde ze een factuur van verkochte cocaïne. Dat stond op naam van een bedrijf dat door de criminele organisatie is opgezet, zei ze.
Martien R. (49) wordt ervan verdacht dat hij een grote groep mensen, onder wie een handvol familieleden, leidde. Justitie denkt dat de groep zich bezighield met grootschalige drugs- en wapenhandel. De meeste verdachten werden vorig jaar november opgepakt, bij de grootscheepse politieactie Operatie Alfa op en rond het woonwagenkamp waar R. woont. In totaal werden toen en in de tijd die volgde zestien verdachten gearresteerd.
Drugs
Neef Toon R., die afgelopen mei als laatste werd opgepakt, chatte op EncroChat onder de naam Dirty Harry, aldus de officier. Hij sprak tot het laatste moment onder meer over z’n Beretta en over grondstoffen voor synthetische drugs. Bij zijn aanhouding trof de politie die spullen ook daadwerkelijk aan. In de telefoon van Martien R. zelf stonden naast berichten over drugs ook een notitie over het omkopen van een werknemer in de haven, voor 25.000 euro, vertelde de officier.
Nadat Martien R. was opgepakt, kreeg Arnold M. de leiding in de criminele organisatie, zo leek het in de door de aanklager gepresenteerde bewijzen.
Deze en volgende week wordt in het Paleis van Justitie in Den Bosch vier dagen lang de voortgang in het proces besproken. Ook de voortduring van het voorarrest komt aan de orde.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
2 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
3 uur geleden