Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM onderzoekt uitspraken Akwasi op de Dam

OM onderzoekt uitspraken Akwasi op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt of uitspraken van rapper Akwasi tijdens het Black Lives Matters-protest op de Dam strafbaar zijn. Het onderzoek is ingesteld na meerdere aangiften tegen de rapper, bevestigt het OM berichtgeving door AT5. De klagers vinden dat de rapper met zijn uitspraken aanzet tot geweld.

"Op het moment dat ik een Zwarte Piet tegenkom in november, trap ik hem hoogstpersoonlijk op zijn gezicht", zei Akwasi vorige week op de Dam. Hij kreeg zelf naar aanleiding van zijn toespraak meerdere dreigementen via social media. Die deelde hij afgelopen weekend op Instagram. Die berichten neemt de rapper serieus en hij overweegt zelf ook aangifte te doen. Dat heeft hij vooralsnog niet gedaan, zei zijn manager maandag.

Akwasi liet via zijn manager weten dat zijn uitspraken "moeten worden gezien als een oproep tot verzet, niet tot geweld. Zwarte Piet is een fictief persoon, iemand die niet bestaat en naar Akwasi's en vele mensen in Nederland, mening niet zou moeten bestaan. Aan die emotie heeft Akwasi woorden willen geven in zijn speech."

Meer uit Binnenland

Brandweer Amsterdam redt vier mensen bij woningbrand

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier mensen uit een woning gered die vol was komen te staan met rook door een brand. De brand brak vrijdagavond laat uit op de eerste etage van een gebouw aan de J.J. Viottastraat in het Museumkwartier. De oorzaak van de brand is niet bekend.

4 uur geleden
Woensdag debat over vertrek NSC uit kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat woensdag in debat over het vertrek van NSC uit het demissionaire kabinet. Vrijdag vertrok eerst minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp. Kort daarop volgden ook de andere NSC-bewindspersonen. Het debat is om 10.15 uur ingepland.

5 uur geleden
Brekelmans: koers rond Israël op grote lijnen niet veranderd

DEN HAAG (ANP) - De kabinetskoers rond Israël is "op grote lijnen niet veranderd" met het vertrek van NSC uit het kabinet. Dat zei defensieminister en waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Ruben Brekelmans na het debat over de humanitaire noodsituatie in Gaza tegen het ANP.

5 uur geleden
Kabinet wil wapens in Israël kunnen blijven kopen

DEN HAAG (ANP) - Nederland wil wapens kunnen blijven kopen in Israël. Een verbod zou leiden tot "grote problemen" voor de operationele gereedheid van Defensie, zei waarnemend minister Ruben Brekelmans van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer. Een deel van de Kamer pleit al langer voor een verbod op import van wapens uit Israël vanwege de situatie in de Gazastrook.

5 uur geleden
Brekelmans: nu geen nationale boycot van illegale nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een nationaal verbod op import uit illegale Israëlische nederzettingen nu niet zitten. Ruben Brekelmans (VVD), waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, wil eerst op Europees niveau kijken of overeenstemming over een boycot mogelijk is. Als dat niet het geval is, wil hij "overwegen om met een groep gelijkgezinde landen op nationaal niveau die maatregelen te nemen".

7 uur geleden
Honderden inwoners Abcoude staan stil bij gewelddadige dood Lisa

ABCOUDE (ANP) - In de dorpskerk van Abcoude zijn vrijdagavond naar schatting honderden mensen bij elkaar gekomen om stil te staan bij de gewelddadige dood van hun dorpsgenoot Lisa (17). Dat laten twee betrokkenen bij de organisatie weten. "De hele kerk was vol", zegt voorzitter Krijn Kleemans van buurthuis Tumult. "We merkten dat er vanuit het dorp heel veel behoefte was om bij elkaar te komen. Het was heel fijn dat dit zo kon."

9 uur geleden
Opgepakte 22-jarige Amsterdam verdacht van moord en verkrachting

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die donderdagavond werd opgepakt op een locatie van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in Amsterdam wordt maandag voorgeleid bij de rechter-commissaris. Hij wordt verdacht van moord en verkrachting.

12 uur geleden