OM onderzoekt sloop monumentaal interieur Groote Museum in Artis
AMSTERDAM (ANP) - Bij de renovatie van het Groote Museum in Artis zijn monumentale delen van het negentiende-eeuwse interieur gesloopt. Dat had niet mogen gebeuren en het functioneel parket van het Openbaar Ministerie onderzoekt momenteel of de Amsterdamse dierentuin hiervoor moet worden vervolgd, bevestigt een woordvoerder van verantwoordelijk wethouder Marieke van Doorninck een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
Het gaat om monumentale stuc- en verflagen in het uit 1855 stammende pand. Volgens Haig Balian, verantwoordelijk voor het Groote Museum, heeft een projectleider de vergunning verkeerd gelezen en zonder overleg het stucwerk eraf gehaald. Hij noemt het bij AT5 "erg vervelend en naar dat het gebeurd is". Het is volgens Balian nu aan het OM om een beslissing te nemen over mogelijke vervolgstappen.
Die volgt in het eerste kwartaal van dit jaar, bevestigt het OM, dat heeft geconstateerd dat de vergunningsvoorschriften zijn overtreden. Nadat de fout in december 2019 is geconstateerd, kondigde de gemeente een bouwstop af voor de werkzaamheden aan de muren. Artis moest een herstelplan maken, dat vorig jaar was afgerond en direct is uitgevoerd.
Het Groote Museum, waarin het gaat over de relatie tussen mens en natuur, huist in het eerste museumgebouw van Nederland. Het pand op het Artisterrein was sinds 1947 niet meer open voor het publiek. Volgens de woordvoerster van Artis zijn de werkzaamheden bijna afgerond. Het museum opent later dit jaar de deuren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 41-jarige Sherwin Peterhof, wiens lichaam half augustus werd gevonden in een maisveld net over de grens met België, zou zijn gedood bij een ruzie over gestolen geld. Dat bleek tijdens een eerste zitting tegen Priscilla B.(40). De vrouw wordt ervan verdacht met anderen betrokken te zijn geweest bij zijn dood en het wegmaken van het lichaam. "Zij is de spil", zei de officier van justitie. B. ontkende dinsdag in de Amsterdamse rechtbank in tranen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil de komende tijd graag verder praten met D66 en het CDA over "een centrumrechtse samenwerking", waar zij het eerder steevast had over een "centrumrechts kabinet". Volgens Yeşilgöz doet de verkiezingsuitslag het meeste recht aan een dergelijke samenwerking.
12 uur geleden