OM onderzoekt sloop monumentaal interieur Groote Museum in Artis
AMSTERDAM (ANP) - Bij de renovatie van het Groote Museum in Artis zijn monumentale delen van het negentiende-eeuwse interieur gesloopt. Dat had niet mogen gebeuren en het functioneel parket van het Openbaar Ministerie onderzoekt momenteel of de Amsterdamse dierentuin hiervoor moet worden vervolgd, bevestigt een woordvoerder van verantwoordelijk wethouder Marieke van Doorninck een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
Het gaat om monumentale stuc- en verflagen in het uit 1855 stammende pand. Volgens Haig Balian, verantwoordelijk voor het Groote Museum, heeft een projectleider de vergunning verkeerd gelezen en zonder overleg het stucwerk eraf gehaald. Hij noemt het bij AT5 "erg vervelend en naar dat het gebeurd is". Het is volgens Balian nu aan het OM om een beslissing te nemen over mogelijke vervolgstappen.
Die volgt in het eerste kwartaal van dit jaar, bevestigt het OM, dat heeft geconstateerd dat de vergunningsvoorschriften zijn overtreden. Nadat de fout in december 2019 is geconstateerd, kondigde de gemeente een bouwstop af voor de werkzaamheden aan de muren. Artis moest een herstelplan maken, dat vorig jaar was afgerond en direct is uitgevoerd.
Het Groote Museum, waarin het gaat over de relatie tussen mens en natuur, huist in het eerste museumgebouw van Nederland. Het pand op het Artisterrein was sinds 1947 niet meer open voor het publiek. Volgens de woordvoerster van Artis zijn de werkzaamheden bijna afgerond. Het museum opent later dit jaar de deuren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 dag geleden