OM onderzoekt mogelijk discriminerende vacaturetekst omroep ON!
HILVERSUM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) doet onderzoek naar omroep Ongehoord Nederland om een mogelijk discriminerende vacaturetekst. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van de omroep hierover. ON!-directeur Peter Vlemmix is maandag als verdachte door de politie verhoord over de kwestie.
Het gaat om een personeelsadvertentie waarmee de omroep in het voorjaar van 2024 naar een nieuwe hoofdredacteur zocht. Voor de functie stelde de omroep op zoek te zijn naar een man of vrouw en vermeldde daarachter: "geen X". Het OM laat weten dat er naar aanleiding van een vacaturetekst waarin de omroep zocht naar een nieuwe hoofdredacteur "enkele aangiften" zijn gedaan.
In een video die Ongehoord Nederland over de kwestie online heeft gedeeld, zegt directeur Vlemmix dat de "geen X"-opmerking "luchtig bedoeld" was.
De omroep wordt verdacht van discriminatie op basis van geslacht. Zodra het onderzoek is afgerond, maakt het OM bekend of het de omroep ook daadwerkelijk gaat vervolgen. Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek is afgerond.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
8 uur geleden