OM onderzoekt mogelijk discriminerende vacaturetekst omroep ON!
HILVERSUM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) doet onderzoek naar omroep Ongehoord Nederland om een mogelijk discriminerende vacaturetekst. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van de omroep hierover. ON!-directeur Peter Vlemmix is maandag als verdachte door de politie verhoord over de kwestie.
Het gaat om een personeelsadvertentie waarmee de omroep in het voorjaar van 2024 naar een nieuwe hoofdredacteur zocht. Voor de functie stelde de omroep op zoek te zijn naar een man of vrouw en vermeldde daarachter: "geen X". Het OM laat weten dat er naar aanleiding van een vacaturetekst waarin de omroep zocht naar een nieuwe hoofdredacteur "enkele aangiften" zijn gedaan.
In een video die Ongehoord Nederland over de kwestie online heeft gedeeld, zegt directeur Vlemmix dat de "geen X"-opmerking "luchtig bedoeld" was.
De omroep wordt verdacht van discriminatie op basis van geslacht. Zodra het onderzoek is afgerond, maakt het OM bekend of het de omroep ook daadwerkelijk gaat vervolgen. Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek is afgerond.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
57 minuten geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
7 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
10 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
10 uur geleden