Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM onderzoekt miljoenen berichten 'moordmakelaars' Caloh Wagoh

OM onderzoekt miljoenen berichten 'moordmakelaars' Caloh Wagoh

SCHIPHOL (ANP) - In het grote liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh heeft het Openbaar Ministerie miljoenen chatberichten, foto's, e-mails, filmpjes en documenten te onderzoeken. Dat bleek tijdens de inleidende zitting donderdag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol rond de motorclub die de 'moordmakelaars van de onderwereld' worden genoemd.

Het gaat onder meer om onder meer (foto's van) 10 miljoen chatberichten, 100.000 e-mails en bijna 200.000 filmpjes. Saillant zijn de berichten van een van de hoofdverdachten, Delano R. Hij zou op zijn beveiligde pgp-telefoon onder meer foto's hebben opgeslagen van chats waarin liquidatieopdrachten werden gegeven. Die opdrachten kwamen onder anderen van de deze week in Dubai gearresteerde en woensdagnacht naar Nederland overgebrachte Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in dit onderzoek Eris. Wel in het andere grote liquidatieproces Marengo.

Caloh Wagoh-oprichter R. zou met de ene telefoon foto's van een andere telefoon hebben gemaakt. Op die foto's is meerdere keren een duim te zien. De officier van justitie liet weten dat uit onderzoek is gebleken dat het hier inderdaad om de duim van R. gaat.

Het OM verwacht nog wel wat tijd nodig te hebben om alle gegevens te kunnen onderzoeken. "Het zijn plaatjes die met de hand stuk voor stuk moeten worden bekeken en uitgewerkt. Hier werken doorlopend tientallen politiemensen aan."

Eris-proces

Het proces Eris gaat over een reeks liquidaties en pogingen daartoe. Delano R. nam moordopdrachten aan, onder meer van Taghi. Via lid en 'raadgever' van Caloh Wagoh Greg R. - ook wel godfather genoemd - kwamen ook moordopdrachten binnen van criminele groepen Turken.

Het proces heeft veel raakvlakken met Marengo. In beide zaken zijn meer dan tien verdachten en beide zaken hebben een kroongetuige. De kroongetuige in Eris, Tony de G., was donderdag niet aanwezig in de rechtbank.

De volgende voorbereidende zittingen zijn gepland op 19 en 20 februari. Wanneer de zaak inhoudelijk behandeld wordt, is nog niet duidelijk.

Meer uit Binnenland

Preventief fouilleren neemt toe in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.

17 minuten geleden
Huishoudens in Friesland hebben weer normale waterdruk

UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

23 minuten geleden
Raad: wegvoeren met bussen na XR-demo Zuidas was onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.

53 minuten geleden
Veenendaal handelde onrechtmatig met onderzoek naar moskee

VEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.

1 uur geleden
15.000 Friese huishoudens hebben lagere waterdruk door storing

UTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.

2 uur geleden
ANWB waarschuwt voor overvolle wegen in Europa op zwarte zaterdag

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.

3 uur geleden
Nieuwe politie-cao met salarisverhoging van in totaal 8,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De politievakbonden, justitieminister David van Weel en korpschef Janny Knol zijn het eens geworden over een nieuwe politie-cao. Daarin is een salarisverhoging overeengekomen van in totaal 8,5 procent.

3 uur geleden