Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM onderzoekt grensoverschrijdend gedrag Belgisch bedrijf Plopsa

OM onderzoekt grensoverschrijdend gedrag Belgisch bedrijf Plopsa

BRUSSEL (ANP) - Het Belgisch Openbaar Ministerie begint een onderzoek naar mogelijk grensoverschrijdend gedrag bij pretparkengroep Plopsa. In het bedrijf zouden volgens getuigen tirannie, pesterijen, beledigingen en scheldpartijen de bovenhand voeren en vakantie- en rustperiodes niet worden gerespecteerd. In een reactie betuigen ruim 150 werknemers maandagmorgen met een paginagrote krantenadvertentie hun steun aan het management.

De Plopsa-groep, eigendom van Studio 100, beschikt over attractieparken in België en onder meer Nederland. Het management van het bedrijf kwam dit weekend onder vuur te liggen na publicatie in verschillende Belgische kranten van tientallen getuigenissen van grensoverschrijdend gedrag. Vooral topman Steve Van den Kerkhof (48) en twee directeuren kregen het te verduren. Van den Kerkhof ontkent de aantijgingen. "Het doet pijn dat bepaalde mensen dergelijke ervaringen hebben gehad", zegt hij tegen Het Laatste Nieuws.

"Vol ongeloof lazen en hoorden wij het voorbije weekend veel eenzijdige verhalen over onze werkgever en ons management", schrijven de medewerkers in hun open brief. "Plopsa bestaat 23 jaar en als je zonder filter deze verhalen los op elkaar gooit, krijg je uiteraard een aangepaste versie van de realiteit." Het team steunt en bedankt het management.

De Plopsa-parken zijn opgebouwd rond populaire tv-figuren voor kinderen van Studio 100, zoals Samson & Gert en Kabouter Plop.

Meer uit Buitenland

Stembureaus in Russische Sotsji tijdelijk dicht om dronealarm

SOTSJI (ANP/DPA) - De stembureaus in de Russische stad Sotsji zijn vrijdag tijdens de Russische parlementsverkiezingen kort gesloten vanwege een dronewaarschuwing. Aanwezigen zijn hierom tijdelijk naar schuilplaatsen verplaatst, meldt burgemeester van Sotsji Andrej Prosjoenin.

4 minuten geleden
Duitsland en Zweden oefenen bescherming 'cruciaal' Oostzee-eiland

VISBY (ANP) - Duitse en Zweedse troepen oefenen hoe ze het cruciale Oostzee-eiland Gotland kunnen beschermen als Rusland het bedreigt. Het Zweedse Gotland geldt als de wachttoren van de Oostzee en onmisbare schakel tussen de Baltische landen en de rest van Europa.

19 minuten geleden
Macron wil infrastructuur beter beschermen tegen aanval Rusland

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn regering opdracht gegeven een plan te maken om de kritieke infrastructuur in Frankrijk beter te beschermen. Volgens hem is de dreiging van Russische hybride aanvallen de afgelopen weken sterk toegenomen.

22 minuten geleden
Doden bij schietpartij op Filipijnse middelbare school

BANGA (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij op een Filipijnse middelbare school zijn zeker drie doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Banga. Een 16-jarige scholier begon om zich heen te schieten op de school en schoot daarna ook zichzelf dood. Acht jongeren raakten gewond.

1 uur geleden
Brussel uit felle kritiek op verkiezingen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie uit felle kritiek op de verkiezingen in Rusland die vrijdag zijn begonnen. De manier waarop die worden gehouden "onderstreept de voortdurende en toenemende uitholling van de democratie in Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. De Commissie veroordeelt daarnaast de "illegale organisatie van zogenaamde verkiezingen door de Russische Federatie in de bezette gebieden van Oekraïne".

1 uur geleden
Italiaans gevechtsvliegtuig geraakt bij aanval op Saudi-Arabië

TAIF (ANP/DPA) - Een Italiaanse Eurofighter is zwaar beschadigd geraakt door luchtaanvallen op een militaire basis in Saudi-Arabië, meldt het Italiaanse ministerie van Defensie. De straaljager stond geparkeerd op een militaire basis in Taif, vlak bij Mekka. Er raakte niemand gewond.

1 uur geleden
Scholier (13) valt in Rome docente aan en wil dat livestreamen

ROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.

2 uur geleden