OM onderzoekt grensoverschrijdend gedrag Belgisch bedrijf Plopsa
BRUSSEL (ANP) - Het Belgisch Openbaar Ministerie begint een onderzoek naar mogelijk grensoverschrijdend gedrag bij pretparkengroep Plopsa. In het bedrijf zouden volgens getuigen tirannie, pesterijen, beledigingen en scheldpartijen de bovenhand voeren en vakantie- en rustperiodes niet worden gerespecteerd. In een reactie betuigen ruim 150 werknemers maandagmorgen met een paginagrote krantenadvertentie hun steun aan het management.
De Plopsa-groep, eigendom van Studio 100, beschikt over attractieparken in België en onder meer Nederland. Het management van het bedrijf kwam dit weekend onder vuur te liggen na publicatie in verschillende Belgische kranten van tientallen getuigenissen van grensoverschrijdend gedrag. Vooral topman Steve Van den Kerkhof (48) en twee directeuren kregen het te verduren. Van den Kerkhof ontkent de aantijgingen. "Het doet pijn dat bepaalde mensen dergelijke ervaringen hebben gehad", zegt hij tegen Het Laatste Nieuws.
"Vol ongeloof lazen en hoorden wij het voorbije weekend veel eenzijdige verhalen over onze werkgever en ons management", schrijven de medewerkers in hun open brief. "Plopsa bestaat 23 jaar en als je zonder filter deze verhalen los op elkaar gooit, krijg je uiteraard een aangepaste versie van de realiteit." Het team steunt en bedankt het management.
De Plopsa-parken zijn opgebouwd rond populaire tv-figuren voor kinderen van Studio 100, zoals Samson & Gert en Kabouter Plop.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.
6 minuten geledenBURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
2 uur geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
3 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
5 uur geleden