Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM onderzoekt berekening stikstofuitstoot Lelystad Airport

OM onderzoekt berekening stikstofuitstoot Lelystad Airport

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie start een onderzoek naar mensen die voor de luchthaven hebben berekend hoeveel stikstof Lelystad Airport gaat uitstoten als het vliegveld uitbreidt. Dat bevestigt een woordvoerster van het Landelijk Parket na berichtgeving van Omroep Flevoland. De regionale omroep stelt dat wordt onderzocht of er sprake is van kwade opzet bij het opstellen van de cijfers waardoor een te gunstig beeld over de uitstoot ontstond.

Het OM bevestigt dat woensdag is besloten om tot onderzoek over te gaan. Hoelang dit in beslag zal nemen, kan de woordvoerster niet zeggen. "Meestal duren onderzoeken bij ons eerder maanden of jaren dan weken. Soms gaat het snel, soms duurt het drie jaar."

De uitbreiding van Lelystad Airport is al jaren onderwerp van discussie. Een besluit over de opening van het vliegveld voor passagiersvluchten werd eind juni nog met twee jaar uitgesteld. Met die uitbreiding zou Schiphol ontlast moeten worden.

Meer uit Binnenland

Kind overleden door ongeluk op afrit A28 bij Beilen

BEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Man die overleed tijdens aanhouding is 51-jarige Rotterdammer

ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.

3 uur geleden
Muggenarme zomer door droogte en hitte

WAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.

3 uur geleden
Persoon overleden bij aanhouding Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.

12 uur geleden
Dertien betrokkenen busongeluk Zwitserland terug naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

12 uur geleden
Surfer (76) overleden aan de kust bij Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.

16 uur geleden
Ambassadeur legt bloemen op plek busongeluk Zwitserland

SUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.

16 uur geleden