OM onderzoekt agent die geweld gebruikte in Ruinerwold
RUINERWOLD (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het handelen van een agent in de zomer van vorig jaar in Ruinerwold (Drenthe) strafrechtelijk onderzoeken. Deze agent gebruikte zijn wapenstok en meerdere mensen raakten gewond. Het gebruik van de wapenstok was "disproportioneel" en "vermoedelijk in strijd met de geweldsinstructie voor politieambtenaren", aldus het OM.
Het incident gebeurde op 23 augustus vorig jaar bij een pand aan de Dokter Larijweg. Boa's wilden een controle uitvoeren op het terrein, de aanwezige mensen werkten niet mee. De politie werd erbij gehaald en daarbij is geweld gebruikt. Enkele dagen later erkende de politie al "dat deze situatie anders opgelost had kunnen worden" en bood excuses aan.
Na onderzoek van de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie is besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen. Het OM zal daarna beslissen over het vervolg van de zaak.
Het handelen van een tweede agent ter plaatse is ook onderzocht en wordt als rechtmatig gezien.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquĂȘte over corona.
19 uur geleden