OM onderzoekt agent die geweld gebruikte in Ruinerwold
RUINERWOLD (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het handelen van een agent in de zomer van vorig jaar in Ruinerwold (Drenthe) strafrechtelijk onderzoeken. Deze agent gebruikte zijn wapenstok en meerdere mensen raakten gewond. Het gebruik van de wapenstok was "disproportioneel" en "vermoedelijk in strijd met de geweldsinstructie voor politieambtenaren", aldus het OM.
Het incident gebeurde op 23 augustus vorig jaar bij een pand aan de Dokter Larijweg. Boa's wilden een controle uitvoeren op het terrein, de aanwezige mensen werkten niet mee. De politie werd erbij gehaald en daarbij is geweld gebruikt. Enkele dagen later erkende de politie al "dat deze situatie anders opgelost had kunnen worden" en bood excuses aan.
Na onderzoek van de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie is besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen. Het OM zal daarna beslissen over het vervolg van de zaak.
Het handelen van een tweede agent ter plaatse is ook onderzocht en wordt als rechtmatig gezien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geleden