OM onderzoekt agent die geweld gebruikte in Ruinerwold
RUINERWOLD (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het handelen van een agent in de zomer van vorig jaar in Ruinerwold (Drenthe) strafrechtelijk onderzoeken. Deze agent gebruikte zijn wapenstok en meerdere mensen raakten gewond. Het gebruik van de wapenstok was "disproportioneel" en "vermoedelijk in strijd met de geweldsinstructie voor politieambtenaren", aldus het OM.
Het incident gebeurde op 23 augustus vorig jaar bij een pand aan de Dokter Larijweg. Boa's wilden een controle uitvoeren op het terrein, de aanwezige mensen werkten niet mee. De politie werd erbij gehaald en daarbij is geweld gebruikt. Enkele dagen later erkende de politie al "dat deze situatie anders opgelost had kunnen worden" en bood excuses aan.
Na onderzoek van de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie is besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen. Het OM zal daarna beslissen over het vervolg van de zaak.
Het handelen van een tweede agent ter plaatse is ook onderzocht en wordt als rechtmatig gezien.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
1 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
5 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
9 uur geleden