Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM noteert nog een moord op aanklacht Taghi

OM noteert nog een moord op aanklacht Taghi

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het liquidatieproces Marengo nog een moord op de aanklacht tegen Ridouan Taghi gezet. Het gaat om de liquidatie van Abderrahim Belhadj, die op 9 mei 2016 in Amsterdam-Zuidoost werd doodgeschoten. Het voorbereiden van de moord is op de aanklacht tegen medeverdachten Mario R. en Arthur M. gezet, zo maakte het OM dinsdag op een inleidende zitting in Marengo bekend .

Het OM kondigde eerder al aan dat er nog enkele zaken aan het omvangrijke dossier zouden worden toegevoegd. Voor twee andere moordzaken geldt volgens justitie dat er "onvoldoende aanleiding" is om deze op de aanklacht tegen een of meer verdachten te plaatsen. Over deze zaken wordt wel een proces-verbaal in het dossier gestopt.

De 29-jarige Belhadj zou zijn doodgeschoten omdat hij twee blokken cocaïne van de veronderstelde organisatie van Taghi zou hebben gestolen. Nabil B., kroongetuige in Marengo, heeft over de zaak verklaard. In het onderzoek 26Koper, een voorloper van het huidige Marengoproces, is op een SD-kaart een foto gevonden van Belhadj. Justitie beschikt over ontsleutelde PGP-berichten, verstuurd tussen verdachten onderling, waarin over de moord wordt gesproken. Belhadj moest "drie headshots" krijgen.

Jason L. is in 2017 veroordeeld voor het uitvoeren van de moord. Hij zou Belhadj naar de flat in de Bijlmer hebben gelokt waar hij werd doodgeschoten.

In Marengo draait het naast de moord op Belhadj om vijf andere liquidaties, naast voorbereidingen en pogingen.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

12 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

13 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

17 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

21 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden