OM: nieuwe kroongetuige zat bij toeval in cel naast topcrimineel
AMSTERDAM (ANP) - Dat de nieuwe kroongetuige in een moordzaak in de cel zat naast de veroordeelde crimineel Roger P. - Piet Costa - "was beslist geen geplande actie". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Amsterdam tijdens de eerste zitting in deze zaak. Kroongetuige Dominique K. zat voor hij overliep naar justitie een tijd in de cel naast P. en ze hadden daar geregeld contact.
K. heeft toegegeven dat hij betrokken was bij onder meer twee moorden en een moordpoging. Deze geweldsexplosie zou te maken hebben met een conflict met de vermeende groep van Piet Costa, die van een flink bedrag bestolen zou zijn door een voormalig zakenpartner. In de Penitentiaire inrichting zou K. zijn betrokkenheid aan Piet Costa - het vermeende brein achter de zogenoemde martelcontainer in Wouwse Plantage - hebben opgebiecht. Bij een inspectie van de cel van Roger P. zijn in de dubbele bodem van een vogelkooi versnipperde papieren gevonden met handgeschreven aantekeningen die hij van de kennelijke bekentenissen van de kroongetuige had gemaakt.
K. zat volgens het Openbaar Ministerie klem tussen drie criminele groepen: de groep die een vergismoord wilde wreken, de groep van Piet Costa en zijn eigen groep - die ermee bekend zouden zijn dat hij met Piet Costa had gepraat. Hij zou daarom naar justitie zijn gestapt en verklaringen hebben afgelegd in ruil voor strafvermindering.
Met de 29-jarige K. staan nog drie mannen terecht. Zij zijn aangehouden nadat er belastende verklaringen over hun betrokkenheid zijn afgelegd. De advocaat van een van de medeverdachten, zette grote vraagtekens bij de verhalen van K. en hij vraagt zich af of K. echt bij toeval in de cel naast P. zat. "Daar moeten we toch meer over horen, zeker als het verhaal gaat dat Piet Costa hem geld heeft gegeven."
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
1 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
3 uur geleden