OM: niet bekend of Promes boete krijgt en Dubai mag verlaten
DUBAI (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam kan niet zeggen of berichten in Russische media dat Quincy Promes (32) een boete krijgt voor het verlaten van de plek van een verkeersongeval in Dubai, en daarna terugvliegt naar Moskou, kloppen. Eerder liet het OM weten contact te hebben met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) over de arrestatie van de voetballer.
Een Russische journalist schrijft in een bericht op zijn Telegramkanaal dat Promes dinsdag tijdens een proces een boete zal krijgen en daarmee een celstraf ontloopt. Volgens de journalist vliegt Promes daarna terug naar Moskou en wordt hij dus niet uitgeleverd aan Nederland. Verschillende Russische kranten nemen het verhaal over.
Of Nederland ook officieel om de uitlevering van Promes heeft gevraagd, wil het Amsterdamse OM niet zeggen. "Over een eventuele uitlevering doen wij geen mededelingen", aldus de woordvoerder.
Steekpartij
Promes is in Nederland twee keer veroordeeld door de rechter. Op 14 februari kreeg hij een celstraf van zes jaar voor zijn betrokkenheid bij de invoer van 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. Vorig jaar kreeg hij ook al anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude, waarbij een neef het slachtoffer was. Promes heeft in beide zaken hoger beroep aangetekend.
De speler van Spartak Moskou was op trainingskamp in Dubai. Toen het team terug wilde reizen zou hij donderdag zijn tegengehouden op het vliegveld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
6 uur geleden