Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: niet bekend of Promes boete krijgt en Dubai mag verlaten

OM: niet bekend of Promes boete krijgt en Dubai mag verlaten

DUBAI (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam kan niet zeggen of berichten in Russische media dat Quincy Promes (32) een boete krijgt voor het verlaten van de plek van een verkeersongeval in Dubai, en daarna terugvliegt naar Moskou, kloppen. Eerder liet het OM weten contact te hebben met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) over de arrestatie van de voetballer.

Een Russische journalist schrijft in een bericht op zijn Telegramkanaal dat Promes dinsdag tijdens een proces een boete zal krijgen en daarmee een celstraf ontloopt. Volgens de journalist vliegt Promes daarna terug naar Moskou en wordt hij dus niet uitgeleverd aan Nederland. Verschillende Russische kranten nemen het verhaal over.

Of Nederland ook officieel om de uitlevering van Promes heeft gevraagd, wil het Amsterdamse OM niet zeggen. "Over een eventuele uitlevering doen wij geen mededelingen", aldus de woordvoerder.

Steekpartij

Promes is in Nederland twee keer veroordeeld door de rechter. Op 14 februari kreeg hij een celstraf van zes jaar voor zijn betrokkenheid bij de invoer van 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. Vorig jaar kreeg hij ook al anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude, waarbij een neef het slachtoffer was. Promes heeft in beide zaken hoger beroep aangetekend.

De speler van Spartak Moskou was op trainingskamp in Dubai. Toen het team terug wilde reizen zou hij donderdag zijn tegengehouden op het vliegveld.

Meer uit Voetbal

Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

1 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

1 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

4 uur geleden
Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

20 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

21 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

21 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

23 uur geleden