Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: niet bekend of Promes boete krijgt en Dubai mag verlaten

OM: niet bekend of Promes boete krijgt en Dubai mag verlaten

DUBAI (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam kan niet zeggen of berichten in Russische media dat Quincy Promes (32) een boete krijgt voor het verlaten van de plek van een verkeersongeval in Dubai, en daarna terugvliegt naar Moskou, kloppen. Eerder liet het OM weten contact te hebben met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) over de arrestatie van de voetballer.

Een Russische journalist schrijft in een bericht op zijn Telegramkanaal dat Promes dinsdag tijdens een proces een boete zal krijgen en daarmee een celstraf ontloopt. Volgens de journalist vliegt Promes daarna terug naar Moskou en wordt hij dus niet uitgeleverd aan Nederland. Verschillende Russische kranten nemen het verhaal over.

Of Nederland ook officieel om de uitlevering van Promes heeft gevraagd, wil het Amsterdamse OM niet zeggen. "Over een eventuele uitlevering doen wij geen mededelingen", aldus de woordvoerder.

Steekpartij

Promes is in Nederland twee keer veroordeeld door de rechter. Op 14 februari kreeg hij een celstraf van zes jaar voor zijn betrokkenheid bij de invoer van 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. Vorig jaar kreeg hij ook al anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude, waarbij een neef het slachtoffer was. Promes heeft in beide zaken hoger beroep aangetekend.

De speler van Spartak Moskou was op trainingskamp in Dubai. Toen het team terug wilde reizen zou hij donderdag zijn tegengehouden op het vliegveld.

Meer uit Voetbal

Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

2 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

5 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

7 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

9 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

10 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

12 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

12 uur geleden