OM New York klaar met tenlastelegging Ghislaine Maxwell
NEW YORK (ANP) - De officier van justitie in New York heeft vrijdag de tenlastelegging van Ghislaine Maxwell afgerond. De 59-jarige Maxwell wordt ervan verdacht meisjes te hebben geregeld voor zedendelinquent Jeffrey Epstein, haar ex-partner. De rechtszaak gaat verder op 16 december, wanneer Maxwells advocaten zullen reageren op de aanklachten.
De afgelopen weken getuigden vier vrouwen in de rechtszaal dat ze zijn geronseld door Maxwell om vervolgens te worden misbruikt door Epstein. Het seksueel misbruik zou tussen 1994 en 2004 hebben plaatsgevonden, toen de vrouwen minderjarig waren. Twee van de vrouwen beschuldigden Maxwell er ook van mee te hebben gedaan aan het misbruik.
Tegen Maxwell, een Britse socialite, zijn in totaal acht aanklachten ingediend, waaronder voor vrouwenhandel, maar twee worden later behandeld. Maxwell ontkent alle beschuldigingen. Volgens haar advocaten wordt hun cliënt gezien als een zondebok voor Epstein. De multimiljonair pleegde in 2019 in een gevangenis zelfmoord, in afwachting van een zedenzaak tegen hem. Als Maxwell schuldig wordt bevonden, kan ze in totaal tachtig jaar cel krijgen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
5 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geleden