
OM: neef Taghi coördineerde moord Derk Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - De neef van Ridouan Taghi, Anouar, wordt ervan verdacht de moord op advocaat Derk Wiersum te hebben gecoördineerd. Dat zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens een inleidende zitting in Amsterdam van de zaak tegen medeverdachte Giërmo B. Beide mannen zitten vast op verdenking van moord.
Voor de moord op Wiersum zijn volgens het OM meerdere voertuigen gebruikt, onder meer voor voorverkenningen rond de woning van Wiersum in Amsterdam. Anouar zou dit aangestuurd hebben. De neef van de vorige maand opgepakte Taghi moet op een later moment voor de rechter verschijnen, een datum is nog niet bekend.
B. zwijgt over zijn mogelijke rol bij de moord, zei de officier van justitie. Hij heeft enkel toegegeven weleens de vluchtauto te hebben gebruikt. Voor het storten van grof vuil, zei hij. B. werd op 27 september op Schiphol aangehouden, toen hij op het punt stond naar Suriname te vertrekken. Volgens het OM was hij op de vlucht, toen was gebleken dat de recherche de vluchtauto volop in beeld had.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Kennis- en expertisecentrum Rutgers heeft de extreem-conservatieve stichting Civitas Christiana gedagvaard om "de aanhoudende leugens en laster" die de stichting volgens Rutgers verspreidt over de Week van de Lentekriebels. Tijdens deze jaarlijkse projectweek krijgen basisschoolleerlingen les over relaties, seksualiteit en weerbaarheid. "We nemen deze juridische stappen, omdat we ouders en leerkrachten willen ondersteunen en desinformatie tegen willen gaan", aldus Rutgers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds minder kinderen overlijden voor hun vijfde verjaardag. Maar kinderfonds UNICEF vreest dat dit in de komende jaren verandert in een nieuwe toename, door bezuinigingen op ontwikkelingssamenwerking. "Door bezuinigingen sluiten klinieken hun deuren, worden gezondheidswerkers ontslagen en worden levensreddende vaccinatieprogramma's stilgelegd. Elke bezuiniging nu betekent een verloren kinderleven morgen", stelt directeur Suzanne Laszlo van de Nederlandse tak van UNICEF.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle ministeries moeten een lijst maken met wat gemeenten moeten doen, wat de ambities daarin zijn en hoeveel geld ze daarvoor krijgen. De Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) adviseert het kabinet ook om beter zicht te houden op de gemeentelijke taken. Momenteel heeft het Rijk nog te weinig zicht op wat gemeenten namens de landelijke overheid uitvoeren.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De politie biedt excuses aan voor de manier waarop een agent onlangs in gesprek is gegaan met een demonstrant bij haar huis in Amersfoort. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door onder andere het lokale medium Nieuwsplein33 en RTL Nieuws. Beelden die de vrouw van het voorval maakte, gaan rond op sociale media.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Adviesraad Migratie ziet niet hoe de twee asielwetten van minister Marjolein Faber de asielketen gaan helpen. "Ze zullen de problemen in de uitvoering niet wegnemen. Misschien wel bij de IND, maar dan komt het bij de rechtspraak terecht", zei voorzitter Monique Kremer. "De maatregelen zullen niet voor grootscheepse verandering zorgen."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal vroegtijdige schoolverlaters moet de komende twee jaar flink dalen als het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap het doel voor 2026 wil halen. In het schooljaar 2023/2024 vielen 29.163 mensen uit op het voortgezet onderwijs, mbo en volwassenenonderwijs (vavo), schrijft minister Eppo Bruins (OCW) in een brief aan de Tweede Kamer. Een jaar eerder waren dat er ruim 500 meer. Het streven is om dit in het schooljaar 2025/2026 te verlagen naar 18.000.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV gaat 43.000 arbeidsongeschiktheidsuitkeringen controleren op mogelijke fouten. Dat heeft minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) maandag bekendgemaakt na de ministerraad. De uitkeringsinstantie wil dit voorjaar beginnen met het corrigeren van verkeerd berekende WIA-uitkeringen. Dat gebeurt in eerste instantie in kleine stapjes, omdat de minister wil voorkomen dat bij het herstel weer fouten worden gemaakt.
15 uur geleden