OM: neef Taghi coördineerde moord Derk Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - De neef van Ridouan Taghi, Anouar, wordt ervan verdacht de moord op advocaat Derk Wiersum te hebben gecoördineerd. Dat zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens een inleidende zitting in Amsterdam van de zaak tegen medeverdachte Giërmo B. Beide mannen zitten vast op verdenking van moord.
Voor de moord op Wiersum zijn volgens het OM meerdere voertuigen gebruikt, onder meer voor voorverkenningen rond de woning van Wiersum in Amsterdam. Anouar zou dit aangestuurd hebben. De neef van de vorige maand opgepakte Taghi moet op een later moment voor de rechter verschijnen, een datum is nog niet bekend.
B. zwijgt over zijn mogelijke rol bij de moord, zei de officier van justitie. Hij heeft enkel toegegeven weleens de vluchtauto te hebben gebruikt. Voor het storten van grof vuil, zei hij. B. werd op 27 september op Schiphol aangehouden, toen hij op het punt stond naar Suriname te vertrekken. Volgens het OM was hij op de vlucht, toen was gebleken dat de recherche de vluchtauto volop in beeld had.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie heeft een sms gestuurd aan alle telefoons die in de buurt waren toen een 16-jarige jongen op donderdag 22 januari werd doodgestoken aan de Spoorplaats in Den Hoorn. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep West, die schrijft over een "sms-bom".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Abderrahim El M. De man wordt verdacht van het lekken en in zijn bezit hebben van staatsgeheime informatie. El M. werkte jarenlang als analist voor terrorismebestrijder NCTV. Volgens het OM was hij een spion die staatsgeheimen naar "de hoogste bazen" van de Marokkaanse geheime dienst heeft gelekt.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar veroordeeld tot acht jaar cel. Hij misbruikte jarenlang en vele malen zeer jonge Filipijnse meisjes online. Het Openbaar Ministerie wilde dat de man ook tbs met dwangverpleging zou krijgen, ondanks het advies van deskundigen om dit niet op te leggen. Omdat de rechtbank de onderbouwing hiervoor niet voldoende vindt, legt zij de maatregel niet op. Ook valt de straf lager uit dan geëist, omdat niet alle beschuldigingen bewezen kunnen worden.
2 uur geleden