Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: moord door zorgverlener raakt ons allen

OM: moord door zorgverlener raakt ons allen

ROTTERDAM (ANP) - Moorden die gepleegd zijn door een zorgverlener raken niet alleen de slachtoffers en hun naasten, maar ook alle zorgverleners én ons allemaal "want we worden allemaal ouder en hebben zorg nodig", zei een van de twee officieren van justitie vrijdag voor de rechtbank in Rotterdam. Ze benadrukte dat verdachte van insulinemoorden Rahiied A. op zijn werk in de verzorgingshuizen niet overkwam als een slecht mens. Hij was lief en zorgzaam voor de bewoners. "Dát is beangstigend."

De aanklagers zijn al uren bezig met hun requisitoir en bespreken tot in detail de situatie van alle elf slachtoffers, van wie er vier volgens het OM zijn overleden door de onnodige toediening van insuline door de verdachte.

Volgens het OM werken er ruim een miljoen mensen met hart en ziel in de zorg. Collega's in de vier instellingen waar A. heeft gewerkt, dachten ook niet aan een misdrijf, omdat ze zich zoiets gewoon niet konden voorstellen, zei de officier van justitie. Bij de laatste verzorgingsinstelling werd A. in november 2017 wel op non-actief gesteld na concrete verdenkingen van onjuist handelen in twee situaties.

Meer uit Binnenland

Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

1 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

4 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

6 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

6 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

6 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

6 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

9 uur geleden