OM: moeder doodde pasgeboren baby met ceintuur
ALMELO (ANP) - Een 30-jarige vrouw uit Haaksbergen heeft volgens het Openbaar Ministerie haar pasgeboren baby gewurgd met de ceintuur van haar badjas. Dit zou blijken uit sporen in de hals van de baby waarvan het patroon overeenkomt met dat van de ceintuur. Deze voorlopige conclusie - het onderzoek is nog gaande - maakte het OM maandag bekend op de eerste voorbereidende zitting in deze zaak bij de rechtbank in Almelo.
In de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 april dit jaar - eerste paasdag- meldde Linda de W. zich samen met haar man en de pasgeboren en inmiddels overleden baby Ivo, bij het ziekenhuis in Enschede. Vanwege de mysterieuze omstandigheden alarmeerden de artsen de politie. Na enkele dagen werd de vrouw opgepakt. Haar man bleek niet bij de dood van de baby betrokken te zijn geweest, hij was die zaterdagmiddag ook niet aanwezig geweest bij de bevalling. De vrouw heeft verklaard dat ze niet wist dat ze zwanger was.
Volgens het OM kon de vrouw geen aannemelijke verklaring geven voor het het letsel van de baby. Dit bestond behalve uit striemen in de hals uit een schedelbreuk en puntvormige verwondingen. De W. zou tegen de onderzoekers hebben gezegd dat deze het zelf maar uit moesten zoeken.
Een paar jaar geleden kreeg de vrouw ook een baby die kort na de geboorte overleed. Ook toen had ze gezegd dat ze niet wist dat ze zwanger was. De baby zou door medische oorzaken overleden zijn. Of dit voorval nu alsnog nader wordt onderzocht, is onduidelijk. In oktober zal het onderzoek naar verwachting zijn afgerond. Er volgt dan een tweede voorbereidende zitting.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.
8 minuten geledenVENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.
37 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verkeer op de A15 richting de Maasvlakte moet vanwege de defecte westelijke Suurhoffbrug vier tot acht weken over de vluchtstrook van de brug rijden. Rijkswaterstaat laat dat weten. Woensdagmiddag werden scheuren in de brug ontdekt, waardoor twee rijstroken direct werden afgesloten en het verkeer werd omgeleid over de vluchtstrook.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De afgesloten rijstroken op de A15 richting Maasvlakte zorgden donderdagochtend al vroeg voor extra files, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt, rond 07.00 uur, stond er 12 kilometer file met iets meer dan een uur vertraging. Ook begonnen de files rond 06.30 uur en dat is volgens de woordvoerder vrij vroeg voor deze locatie.
4 uur geleden