Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: mannen misbruiken minderjarige jarenlang als seksslaaf

OM: mannen misbruiken minderjarige jarenlang als seksslaaf

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt drie mannen van het jarenlang seksueel misbruiken van een jongen die zij eerst verslaafd zouden hebben gemaakt aan GHB en ketamine. Volgens het OM gebruikten de mannen uit Huizen en Amersfoort het slachtoffer als seksslaaf. Twee van hen zitten sinds september vast en stonden dinsdag voor het eerst voor de rechtbank in Utrecht.

De officier van justitie maakte tijdens de eerste openbare zitting bekend dat het slachtoffer een homoseksuele jongen betreft die opgroeide in een gelovig gezin en in zijn jonge tienerjaren wegliep van huis. In 2015 kreeg hij op 11-jarige leeftijd onderdak bij de nu 59-jarige Roelof E. uit Amersfoort. Daar raakte hij volgens de aanklager "zwaar aan de drugs". "Hij werd een totale zombie, met ziekenhuisopnames tot gevolg", zei de officier. E. zou het jonge slachtoffer ook hebben aangeboden voor seksdates met anderen.

In het voorjaar van 2024 begon het team mensenhandel van de politie een onderzoek naar E. en werd geprobeerd het slachtoffer "uit de hopeloze situatie te halen". Inmiddels is het slachtoffer afgekickt en verblijft hij in een psychiatrische kliniek.

Huisgenoot

Volgens het OM vormden de verdachten een criminele organisatie en maakten zij zich tot september 2024 naast onder meer verkrachting en seksuele uitbuiting ook schuldig aan mishandeling, door de jongen verslaafd te maken. De mannen zijn in september vorig jaar gearresteerd, toen de jongen 19 jaar was. De tweede verdachte die de drugs zou hebben verstrekt is een 60-jarige man uit Huizen. De derde verdachte is een huisgenoot van E. Hij zou een minimale rol hebben gespeeld en zat vorig jaar twee weken in voorarrest.

De politie heeft nog tot maart nodig om het onderzoek af te ronden, waarna het OM de dagvaardingen eventueel kan aanpassen. Verder is het wachten op rapporten van de psycholoog en de psychiater die twee verdachten hebben onderzocht. Hun advocaten willen daarna het slachtoffer en zijn moeder als getuige oproepen, bij de rechter-commissaris.

De volgende zitting is op 4 april.

Meer uit Binnenland

Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

2 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

2 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

3 uur geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

4 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

5 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

6 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

7 uur geleden