OM: mannen misbruiken minderjarige jarenlang als seksslaaf
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt drie mannen van het jarenlang seksueel misbruiken van een jongen die zij eerst verslaafd zouden hebben gemaakt aan GHB en ketamine. Volgens het OM gebruikten de mannen uit Huizen en Amersfoort het slachtoffer als seksslaaf. Twee van hen zitten sinds september vast en stonden dinsdag voor het eerst voor de rechtbank in Utrecht.
De officier van justitie maakte tijdens de eerste openbare zitting bekend dat het slachtoffer een homoseksuele jongen betreft die opgroeide in een gelovig gezin en in zijn jonge tienerjaren wegliep van huis. In 2015 kreeg hij op 11-jarige leeftijd onderdak bij de nu 59-jarige Roelof E. uit Amersfoort. Daar raakte hij volgens de aanklager "zwaar aan de drugs". "Hij werd een totale zombie, met ziekenhuisopnames tot gevolg", zei de officier. E. zou het jonge slachtoffer ook hebben aangeboden voor seksdates met anderen.
In het voorjaar van 2024 begon het team mensenhandel van de politie een onderzoek naar E. en werd geprobeerd het slachtoffer "uit de hopeloze situatie te halen". Inmiddels is het slachtoffer afgekickt en verblijft hij in een psychiatrische kliniek.
Huisgenoot
Volgens het OM vormden de verdachten een criminele organisatie en maakten zij zich tot september 2024 naast onder meer verkrachting en seksuele uitbuiting ook schuldig aan mishandeling, door de jongen verslaafd te maken. De mannen zijn in september vorig jaar gearresteerd, toen de jongen 19 jaar was. De tweede verdachte die de drugs zou hebben verstrekt is een 60-jarige man uit Huizen. De derde verdachte is een huisgenoot van E. Hij zou een minimale rol hebben gespeeld en zat vorig jaar twee weken in voorarrest.
De politie heeft nog tot maart nodig om het onderzoek af te ronden, waarna het OM de dagvaardingen eventueel kan aanpassen. Verder is het wachten op rapporten van de psycholoog en de psychiater die twee verdachten hebben onderzocht. Hun advocaten willen daarna het slachtoffer en zijn moeder als getuige oproepen, bij de rechter-commissaris.
De volgende zitting is op 4 april.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
9 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
17 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
19 uur geleden