Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: mannen misbruiken minderjarige jarenlang als seksslaaf

OM: mannen misbruiken minderjarige jarenlang als seksslaaf

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt drie mannen van het jarenlang seksueel misbruiken van een jongen die zij eerst verslaafd zouden hebben gemaakt aan GHB en ketamine. Volgens het OM gebruikten de mannen uit Huizen en Amersfoort het slachtoffer als seksslaaf. Twee van hen zitten sinds september vast en stonden dinsdag voor het eerst voor de rechtbank in Utrecht.

De officier van justitie maakte tijdens de eerste openbare zitting bekend dat het slachtoffer een homoseksuele jongen betreft die opgroeide in een gelovig gezin en in zijn jonge tienerjaren wegliep van huis. In 2015 kreeg hij op 11-jarige leeftijd onderdak bij de nu 59-jarige Roelof E. uit Amersfoort. Daar raakte hij volgens de aanklager "zwaar aan de drugs". "Hij werd een totale zombie, met ziekenhuisopnames tot gevolg", zei de officier. E. zou het jonge slachtoffer ook hebben aangeboden voor seksdates met anderen.

In het voorjaar van 2024 begon het team mensenhandel van de politie een onderzoek naar E. en werd geprobeerd het slachtoffer "uit de hopeloze situatie te halen". Inmiddels is het slachtoffer afgekickt en verblijft hij in een psychiatrische kliniek.

Huisgenoot

Volgens het OM vormden de verdachten een criminele organisatie en maakten zij zich tot september 2024 naast onder meer verkrachting en seksuele uitbuiting ook schuldig aan mishandeling, door de jongen verslaafd te maken. De mannen zijn in september vorig jaar gearresteerd, toen de jongen 19 jaar was. De tweede verdachte die de drugs zou hebben verstrekt is een 60-jarige man uit Huizen. De derde verdachte is een huisgenoot van E. Hij zou een minimale rol hebben gespeeld en zat vorig jaar twee weken in voorarrest.

De politie heeft nog tot maart nodig om het onderzoek af te ronden, waarna het OM de dagvaardingen eventueel kan aanpassen. Verder is het wachten op rapporten van de psycholoog en de psychiater die twee verdachten hebben onderzocht. Hun advocaten willen daarna het slachtoffer en zijn moeder als getuige oproepen, bij de rechter-commissaris.

De volgende zitting is op 4 april.

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

7 uur geleden
Buma: laat D66, VVD, CDA akkoord maken voor 'stabiel kabinet'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma raadt D66, VVD en CDA aan een akkoord voor te bereiden dat de basis moet worden van een "stabiel kabinet". Dat schrijft hij in zijn eindverslag, dat hij maandag heeft gepresenteerd.

8 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

8 uur geleden
Informateur Buma komt maandag al met verslag

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma komt maandag aan het eind van de middag al met zijn eindverslag, meldt het Bureau Kabinetsformatie. Hij had tot dinsdag de tijd om het stuk in te leveren. Woensdag debatteert de Tweede Kamer over het verslag.

11 uur geleden
VVD schuift aan bij formatieonderhandelingen D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - De VVD schuift in een volgende fase van de kabinetsformatie aan bij D66 en CDA om inhoudelijk te gaan onderhandelen. Dat zegt partijleider Dilan Yeşilgöz nadat ze samen met de fractievoorzitters van die twee partijen en informateur Sybrand Buma heeft gesproken.

11 uur geleden
GroenLinks-PvdA in beginselen tegen 'antidemocratische krachten'

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA pleit in een concept voor nieuwe partijbeginselen tegen "antidemocratische krachten". De partij plaatst zichzelf net als eerder tegenover "extreemrechtse" politieke stromingen, die de samenleving "hun duistere ideologie van eigen-volk-eerst" zouden willen opleggen.

11 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

11 uur geleden