Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: man plaatste bommen ziekenhuis Beverwijk 'puur voor het geld'

OM: man plaatste bommen ziekenhuis Beverwijk 'puur voor het geld'

ALKMAAR (ANP) - De man die eind november vorig jaar tweemaal een explosief zou hebben laten afgaan bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk heeft dat "puur voor het geld gedaan". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank van Alkmaar tijdens de eerste voorbereidende zitting in de zaak.

De 39-jarige Tomasz K. werd eind februari aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij twee explosies op 25 en 26 november vorig jaar bij het ziekenhuis. Daar ging begin dit jaar voor de derde maal een explosief af, waarna brand ontstond en drie mensen moesten worden nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd. Voor die laatste aanslag werd korte tijd later een andere verdachte opgepakt, een man van 37 jaar. De achtergrond van alle drie de aanslagen is nog altijd onduidelijk

Het Openbaar Ministerie liet maandag weten dat het onderzoek in de zaak van K., die volgens de aanklaagster zijn betrokkenheid heeft toegegeven, naar verwachting eind deze maand is afgerond.

Onrust en onveiligheid

De officier van justitie verzette zich tegen de wens van de verdediging de reclassering een zogenoemde schorsingsrapportage te laten opmaken om te kijken of K. in afwachting van zijn strafzaak tijdelijk kan worden vrijgelaten. Volgens het OM heerst onder personeel, patiënten en omwonenden van het ziekenhuis nog steeds een gevoel van onrust en onveiligheid, "zeker nu is gebleken dat het kennelijk de bedoeling was dat de tweede explosie groter zou worden dan de eerste".

K. was aanwezig tijdens de korte zitting, maar wilde niets zeggen. Hij blijft in voorarrest tot de volgende voorbereidende zitting op 18 augustus. Het is nog niet bekend wanneer de inhoudelijke behandeling is.

Meer uit Binnenland

Oud-militairen El Salvador schuldig aan moord IKON-journalisten

CHALATENANGO (ANP/AFP) - In El Salvador zijn de drie verdachten van de moord op vier Nederlandse IKON-journalisten in 1982 schuldig bevonden. Het gaat om oud-minister van Defensie Guillermo García, oud-directeur Francisco Antonio Morán van een speciale politiedienst en ex-kolonel Mario Reyes Mena. De journalisten waren Koos Koster, Jan Kuiper, Hans ter Laag en Joop Willemsen.

1 uur geleden
Nieuwe regering Curaçao is bekend en wordt maandag beëdigd

WILLEMSTAD (ANP) - De nieuwe regering van Curaçao wordt maandag 9 juni beëdigd. Dat is dinsdagmiddag (lokale tijd) bekendgemaakt. Het is het derde kabinet onder leiding van Gilmar 'Pik' Pisas en het eerste waarin geen coalitie nodig is: alle acht ministers behoren tot de partij MFK.

1 uur geleden
Koning benadrukt belang staatsbezoek, ondanks politieke crisis

PRAAG (ANP) - Het is "eigenlijk heel raar" om Nederland te verlaten op het moment van een politieke crisis. Dat zei koning Willem-Alexander kort nadat hij en koningin Máxima waren aangekomen in Praag voor het staatsbezoek aan Tsjechië. Maar aan de andere kant is een staatsbezoek volgens de koning dermate belangrijk, "zeker aan een land als Tsjechië", dat hij vond dat hij in ieder geval de eerste dag door moest laten gaan. "In deze tijd van geopolitieke spanningen is het ontzettend belangrijk om onze NATO- en EU-partner Tsjechië op deze manier te ontmoeten en te begroeten."

9 uur geleden
Zaak vermoorde IKON-journalisten begonnen in El Salvador

CHALATENANGO (ANP) - In El Salvador is 43 jaar na de moord op vier Nederlandse journalisten van de omroep IKON de strafzaak begonnen tegen vermeende betrokkenen. Dat laten nabestaanden Sonja ter Laag en Gert Kuiper weten.

11 uur geleden
Koning kort komend staatsbezoek Tsjechië in na val kabinet

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander keert een dag eerder terug van het komende staatsbezoek aan Tsjechië vanwege "de ontstane politieke situatie in Nederland". Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) gemeld. Eerder op de dag viel het kabinet-Schoof.

11 uur geleden
NS-personeel staakt vrijdag in regio Midden, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Personeel van NS staakt vrijdag in de regio Midden, met waarschijnlijk grote gevolgen voor het treinverkeer in het hele land. Het spoorbedrijf is volgens vakbond FNV niet ingegaan op een ultimatum waarin eisen stonden om tot een nieuwe cao voor medewerkers te komen. De bond dreigde eerder al met stakingen, nadat de onderhandelingen over de cao waren geklapt.

13 uur geleden
NS waarschuwt voor 'landelijke impact' mogelijke staking vrijdag

UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio, Utrecht, het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.

13 uur geleden