OM mag geen foto's verdachten meer tonen in liquidatieproces
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag geen foto's meer tonen van verdachten in het omvangrijke liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh, Eris genaamd. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. Het OM toonde de politiefoto's vanaf dinsdag tijdens het requisitoir, waarin het bewijs tegen de in totaal negentien verdachten in de zaak uiteen wordt gezet. Justitie illustreerde dat betoog aan de hand van zogeheten visualisaties, waarin de foto's van de verdachten waren opgenomen.
Tijdens de zitting donderdag, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol, tekende een aantal advocaten protest aan tegen het gebruik van het beeldmateriaal. Het voegt volgens hen niets toe aan het verhaal van het OM. Het Eris-onderzoek bestaat uit een aantal deeldossiers, die het OM in het requisitoir stuk voor stuk bespreekt. Het gaat onder meer over vijf huurmoorden, die onder regie van hoofdverdachte Delano R. zouden zijn uitgevoerd.
De officieren lieten tot aan het advocatenprotest de verbale uiteenzetting van een deeldossier telkens voorafgaan door een korte visualisatie: met onder meer foto's werd kort geschetst om welke feiten zo'n dossier draait, wie de (beoogde) slachtoffers waren en welke verdachten erin figureren. Daarbij werden door de politie gemaakte portretfoto's van de verdachten getoond. De beeldpresentaties waren in de zittingszaal te zien op grote en kleine schermen. De (openbare) zitting wordt onder andere door de pers gevolgd in een aparte videozaal. Daar waren de beelden te zien op een groot scherm.
Beeldpresentatie
Vooral de beeldpresentatie bij de bespreking van een moord in Amsterdam stuitte op verzet, omdat justitie de verdenkingen tegen de verdachten daarin zou hebben weergegeven als vaststaande feiten. De raadslieden wilden dat de rechtbank het OM zou opdragen de foto's te blurren dan wel zou verbieden verder nog visualisaties te tonen.
De rechtbank deelde de bezwaren van de advocaten over de beeldpresentatie over de Amsterdamse moord. Omdat de rechtbank bepaalde dat de foto's van de verdachten niet meer in de presentaties mogen worden getoond, moest het OM donderdag voor de rest van de zitting afzien daarvan. Het is niet duidelijk of justitie voor het vervolg van het requisitoir zal afzien van de visualisaties. Mogelijk worden de presentaties aangepast. Het requisitoir duurt nog meerdere dagen en zal volgens de planning op 21 januari worden besloten met de strafeisen.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
28 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.
58 minuten geledenARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.
1 uur geledenBRUMMEN (ANP) - Burgemeester Jan Nathan Rozendaal van de gemeente Brummen zegt dat het overlijden van de 12-jarige jongen uit Eerbeek hem "diep raakt". Het Gelderse dorp Eerbeek valt onder die gemeente.
2 uur geleden