Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM maakt excuses voor opnieuw verspreiden foto Nabil B.

OM maakt excuses voor opnieuw verspreiden foto Nabil B.

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft excuses aangeboden voor het opnieuw per abuis verspreiden van een foto van kroongetuige Nabil B. De foto zat in het digitale dossier over de zaak dat het OM op een cd-rom aan de rechtbank en zestien advocaten van de verdachten heeft verstuurd.

"We vinden het ontzettend vervelend dat dit is gebeurd. De fout ligt bij ons. We hebben het via een e-mail gemeld bij de advocaten en de rechtbank en we hebben excuses gemaakt. Daarmee is de fout hersteld, wat ons betreft", zegt een woordvoerder van het Landelijk Parket. Volgens hem werd de fout maandag ontdekt en zijn de cd-roms direct teruggeroepen.

In april verspreidde het OM ook al per ongeluk een foto van Nabil B. Hij heeft belastende verklaringen afgelegd in het grote liquidatieonderzoek-Marengo rond hoofdverdachte Ridouan Taghi.

In mei bracht het OM per abuis een foto naar buiten van een andere kroongetuige, Tony de G., die getuigt tegen motorclub Caloh Wagoh.

Meer uit Binnenland

Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

15 minuten geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

1 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

2 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

3 uur geleden
Gelderland werkt toe naar opening kleine kerncentrale rond 2035

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.

3 uur geleden
Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

5 uur geleden