OM linkt zaak drugshandelaar Piet W. met voetballer Quincy Promes
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet verbanden tussen de zaak van Piet W. en de vermeende drugshandel van profvoetballer Quincy Promes. Volgens het OM heeft Promes 250.000 euro betaald aan W. om een schuld in te lossen die is ontstaan na het rippen van een partij van 400 kilo cocaïne die van W. zou zijn geweest.
W. ontkent dat hij contacten had met Promes en dat hij over het telefoonnummer van de voetballer zou beschikken, maar de officier van justitie zegt dat het telefoonnummer van Promes wel in een van de telefoons van W. is gevonden. "Het lijkt erop dat verdachte niet de waarheid verklaart", zei de officier woensdag in de rechtbank Rotterdam.
De oud-Ajacied is verwikkeld in een andere rechtszaak. Het OM beschuldigt hem van een poging tot moord of doodslag op een familiefeest waarbij hij een neef met een mes in een knie zou hebben gestoken. Hij voetbalt momenteel bij de Russische voetbalclub Spartak Moskou. Promes heeft via zijn advocaat aan Het Parool laten weten dat er geen sprake is van een betaling. "Het is onzin", aldus Robert Malewicz.
Verdenkingen Piet W.
De 54-jarige Piet W. werd in oktober aangehouden in zijn woning in Almere op verdenking van betrokkenheid bij twee liquidaties en grootschalige cocaïnehandel. W. zou achter de moord op Kelvin Maynard (32) zitten. Deze oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost. W. wordt ook verdacht van moord op de 23-jarige Genciël Feller. Die werd op 2 september 2019 vermoord op Curaçao nadat hij een maand eerder in Almere ternauwernood een aanslag op zijn leven had overleefd.
W. zegt de slachtoffers niet te kennen, aldus zijn advocaat Ruud van Boom. De advocaat vindt dat het OM bezig is met "ruis en beeldvorming" rondom zijn cliënt. Over de link met Promes zei Van Boom: "Dat er 250.000 euro is betaald is een niet onderbouwde roddel die gebaseerd is op informatie van het Team Criminele Inlichtingen (TCI)." Van Boom vraagt de rechtbank om het voorarrest van W. te beëindigen.
Onderzoek W. nog niet klaar
Justitie zegt dat het onderzoek in de zaak van W. nog niet klaar is. De officier zei nog meer getuigen te willen ondervragen en medeverdachten te willen verhoren en verwacht ook nog meer arrestaties te verrichten. Een van de verdachten waar justitie op jaagt is de gezochte Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, die op de Nationale Opsporingslijst staat vanwege cocaïnehandel en geweld. Er is eerder al een beloning van 75.000 euro uitgeloofd voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding.
De officier van justitie zegt dat de zaak nog niet rond is. "Het wettig en overtuigend bewijs is er in onze ogen nog niet", erkende de officier. Er wordt nog verder onderzoek gedaan naar computers en telefoons. Ook heeft het OM rechtshulpverzoeken uitstaan naar onder meer Spanje, Polen en de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
9 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
17 uur geleden