Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM linkt zaak drugshandelaar Piet W. met voetballer Quincy Promes

OM linkt zaak drugshandelaar Piet W. met voetballer Quincy Promes

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet verbanden tussen de zaak van Piet W. en de vermeende drugshandel van profvoetballer Quincy Promes. Volgens het OM heeft Promes 250.000 euro betaald aan W. om een schuld in te lossen die is ontstaan na het rippen van een partij van 400 kilo cocaïne die van W. zou zijn geweest.

W. ontkent dat hij contacten had met Promes en dat hij over het telefoonnummer van de voetballer zou beschikken, maar de officier van justitie zegt dat het telefoonnummer van Promes wel in een van de telefoons van W. is gevonden. "Het lijkt erop dat verdachte niet de waarheid verklaart", zei de officier woensdag in de rechtbank Rotterdam.

De oud-Ajacied is verwikkeld in een andere rechtszaak. Het OM beschuldigt hem van een poging tot moord of doodslag op een familiefeest waarbij hij een neef met een mes in een knie zou hebben gestoken. Hij voetbalt momenteel bij de Russische voetbalclub Spartak Moskou. Promes heeft via zijn advocaat aan Het Parool laten weten dat er geen sprake is van een betaling. "Het is onzin", aldus Robert Malewicz.

Verdenkingen Piet W.

De 54-jarige Piet W. werd in oktober aangehouden in zijn woning in Almere op verdenking van betrokkenheid bij twee liquidaties en grootschalige cocaïnehandel. W. zou achter de moord op Kelvin Maynard (32) zitten. Deze oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost. W. wordt ook verdacht van moord op de 23-jarige Genciël Feller. Die werd op 2 september 2019 vermoord op Curaçao nadat hij een maand eerder in Almere ternauwernood een aanslag op zijn leven had overleefd.

W. zegt de slachtoffers niet te kennen, aldus zijn advocaat Ruud van Boom. De advocaat vindt dat het OM bezig is met "ruis en beeldvorming" rondom zijn cliënt. Over de link met Promes zei Van Boom: "Dat er 250.000 euro is betaald is een niet onderbouwde roddel die gebaseerd is op informatie van het Team Criminele Inlichtingen (TCI)." Van Boom vraagt de rechtbank om het voorarrest van W. te beëindigen.

Onderzoek W. nog niet klaar

Justitie zegt dat het onderzoek in de zaak van W. nog niet klaar is. De officier zei nog meer getuigen te willen ondervragen en medeverdachten te willen verhoren en verwacht ook nog meer arrestaties te verrichten. Een van de verdachten waar justitie op jaagt is de gezochte Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, die op de Nationale Opsporingslijst staat vanwege cocaïnehandel en geweld. Er is eerder al een beloning van 75.000 euro uitgeloofd voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding.

De officier van justitie zegt dat de zaak nog niet rond is. "Het wettig en overtuigend bewijs is er in onze ogen nog niet", erkende de officier. Er wordt nog verder onderzoek gedaan naar computers en telefoons. Ook heeft het OM rechtshulpverzoeken uitstaan naar onder meer Spanje, Polen en de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest in aanloop naar duel met Bayern op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.

39 minuten geleden
Aanvoerder Schouten met veel pijn gewisseld bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.

40 minuten geleden
Bayern München draait 2-0-achterstand om in zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.

1 uur geleden
Gasiorowski vervangt Obispo op laatste moment bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.

1 uur geleden
Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

2 uur geleden
Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

3 uur geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

5 uur geleden