Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: levenslang om liquidaties en vergismoord buurthuis Amsterdam

OM: levenslang om liquidaties en vergismoord buurthuis Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de strafzaak over de vergismoord op de 17-jarige stagiair Mohamed Bouchikhi in een buurthuis in Amsterdam heeft het Openbaar Ministerie dinsdag levenslange celstraffen geëist tegen de verdachten Randall D. (41) en Emylio G. (30). Hun strafzaak gaat ook over twee liquidaties in 2015 in Amsterdam-Zuidoost en Zaandam. Gruwelijke en schokkende feiten, aldus de officier van justitie in de rechtbank in Amsterdam.

De volstrekt onschuldige Bouchikhi kwam in januari 2018 om het leven toen twee gewapende mannen het buurthuis in de buurt Wittenburg binnendrongen en de stagiair aanzagen voor iemand anders.

De jonge Amsterdammer lag op zijn buik om zich te beschermen tegen het geweld, toen een van de schutters met een kalasjnikov het vuur op hem opende. Bij de schietpartij raakten twee anderen gewond, onder wie het vermoedelijke eigenlijke doelwit en een vrouw die door kogels in beide benen is geraakt.

Kookworkshop

"Meerdere, veelal minderjarige, ooggetuigen zijn voor het leven getraumatiseerd", aldus de officier van justitie over de dodelijke schietpartij in het buurthuis. "De gewonden zijn getekend voor het leven." De jongeren waren bezig met een kookworkshop. "De sfeer sloeg om in een verschrikkelijke nachtmerrie."

G. en D., die zich tijdens het zevendaagse strafproces in de rechtbank in Amsterdam beroepen op hun zwijgrecht, worden daarnaast verdacht van de moord op de 24-jarige honkballer Siegmar Flaneur aan het Leerdamhof in Amsterdam-Zuidoost in februari 2015. Het slachtoffer werd ‘s nachts van dichtbij en van achteren neergeschoten. Voor deze moord hoorde D. de officier om vrijspraak vragen, wegens gebrek aan doorslaggevend bewijs.

Lucas Boom

D. werd in de zomer van 2021 opgepakt op Curaçao. Hij staat bovendien terecht voor de liquidatie van crimineel Lucas Boom (43) in juni 2015. Dat gebeurde voor de ogen van tientallen basisschoolleerlingen naast een schoolplein in Zaandam.

Daarbij zou een van de schutters de laser van zijn wapen zelfs op een kind hebben gericht. In de straat lagen tientallen hulzen en raakten geparkeerde auto’s beschadigd. Er zijn op klaarlichte dag volgens het OM 38 kogels afgevuurd met automatische wapens. Er gingen meerdere voorverkenningen aan vooraf.

Levensdelicten

"Het zijn drie levensdelicten, de ene is nog gruwelijker dan de andere. Die hadden grote impact op betrokkenen, omdat er niet alleen gericht, maar ook ongecontroleerd en in het wilde weg met automatische wapens werd geschoten", zei de aanklager. De afrekeningen in het criminele circuit noemde ze kil en gewetenloos.

Het requisitoir van het OM nam de hele dag in beslag. De strafzaak gaat volgende week verder met de pleidooien. De uitspraak staat gepland op 4 augustus.

Meer uit Binnenland

Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

15 minuten geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

1 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

1 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

3 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

3 uur geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

5 uur geleden