Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM laat vader vrij in moordzaak Almelo, twee zoons blijven vast

OM laat vader vrij in moordzaak Almelo, twee zoons blijven vast

ALMELO (ANP) - De twee minderjarige verdachten in de moorzaak van de 14-jarige Lotte uit Almelo blijven opnieuw dertig dagen in voorarrest. Dit heeft de raadkamer van de rechtbank woensdag besloten. Hun vader komt op vrije voeten, hij blijft volgens het Openbaar Ministerie (OM) wel verdachte in de zaak.

Het OM besloot de raadkamer niet te vragen het voorarrest van de vader te verlengen. "Het onderzoek loopt nog volop. We zijn van mening dat deze verdachte zijn proces in vrijheid mag afwachten", aldus een woordvoerster van het OM.

Het slachtoffer werd op 10 januari na een melding gevonden in een sloot achter een bedrijventerrein aan Het Wendelgoor in Almelo. Diezelfde avond werden de jongen uit Almelo en de man uit Wierden opgepakt. Een dag later werd de derde verdachte opgepakt.

Het OM verdenkt de verdachten van moord dan wel doodslag. Daarnaast beschuldigt het OM hen van het verstoppen van het lichaam van het slachtoffer.

Meer uit Binnenland

Grote Gaza-demonstratie in Den Haag rustig verlopen

DEN HAAG (ANP) - De grote demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël is rustig verlopen, meldt een politiewoordvoerder. Ook verslaggevers ter plaatse zagen een gemoedelijke sfeer. Aan het protest deden volgens de organisatie ruim 100.000 mensen mee.

36 minuten geleden
Groot feest in Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - Op verschillende plaatsen in Eindhoven is een groot feest losgebarsten na het kampioenschap van PSV in de Eredivisie.

1 uur geleden
Eerste deelnemers Gaza-protest weer terug bij Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De eersten van de tienduizenden mensen die zondag in Den Haag deelnamen aan het protest tegen het regeringsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Malieveld. Vanaf daar vertrok de stoet eerder op de middag, om een mars te lopen naar het Vredespaleis en weer terug. Een groot aantal deelnemers loopt inmiddels richting het station, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

1 uur geleden
Oxfam Novib: 100.000 demonstranten in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 100.000 mensen doen mee aan de demonstratie in Den Haag, meldt Oxfam Novib, een van de organisaties die het initiatief namen voor de betoging. "Premier Schoof weigert een rode lijn te trekken. Daarom doen wij het. Nederland blijft Israël onvoorwaardelijk steunen, ondanks schendingen van het internationaal recht en meer dan 50.000 doden in Gaza", aldus een verklaring.

2 uur geleden
Tienduizenden lopen mars naar Vredespaleis, eersten aangekomen

DEN HAAG (ANP) - De eerste demonstranten die deelnemen aan het protest in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Vredespaleis. Dat meldt een ANP-verslaggever die meeloopt. Bij het Vredespaleis staan honderden mensen, net als de deelnemers aan het protest veelal ook in het rood gekleed, de demonstranten op te wachten.

3 uur geleden
Malieveld stroomt leeg, tienduizenden demonstranten lopen mars

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag is zo langzamerhand leeggestroomd, nu de tienduizenden deelnemers aan het protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël meelopen in een mars naar het Vredespaleis. Een ANP-verslaggever, die meeloopt in de mars, meldt dat mensen schreeuwend lopen. Ze roepen heel hard: "Kabinet schande, bloed aan je handen".

3 uur geleden
Binnenstad Eindhoven vol, gemeente roept op niet meer te komen

EINDHOVEN (ANP) - De binnenstad van Eindhoven is vol, meldt de gemeente. Die roept op niet meer naar de stad te komen om de kampioenswedstrijd van PSV te kijken. Het is "enorm druk en alle kijkplekken rondom de schermen stromen vol", staat in een bericht.

3 uur geleden