Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM laat vader vrij in moordzaak Almelo, twee zoons blijven vast

OM laat vader vrij in moordzaak Almelo, twee zoons blijven vast

ALMELO (ANP) - De twee minderjarige verdachten in de moorzaak van de 14-jarige Lotte uit Almelo blijven opnieuw dertig dagen in voorarrest. Dit heeft de raadkamer van de rechtbank woensdag besloten. Hun vader komt op vrije voeten, hij blijft volgens het Openbaar Ministerie (OM) wel verdachte in de zaak.

Het OM besloot de raadkamer niet te vragen het voorarrest van de vader te verlengen. "Het onderzoek loopt nog volop. We zijn van mening dat deze verdachte zijn proces in vrijheid mag afwachten", aldus een woordvoerster van het OM.

Het slachtoffer werd op 10 januari na een melding gevonden in een sloot achter een bedrijventerrein aan Het Wendelgoor in Almelo. Diezelfde avond werden de jongen uit Almelo en de man uit Wierden opgepakt. Een dag later werd de derde verdachte opgepakt.

Het OM verdenkt de verdachten van moord dan wel doodslag. Daarnaast beschuldigt het OM hen van het verstoppen van het lichaam van het slachtoffer.

Meer uit Binnenland

Bestuurder om het leven gekomen bij verkeersongeval in Wanssum

WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.

2 uur geleden
Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

8 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

10 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

10 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

11 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

12 uur geleden
Drukste avondspits van het jaar, meer dan 1200 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.

12 uur geleden